Strona głównaEsportDrużyna League of Legends unikała walki, więc gracze dostali bana. Szkoda, że...

Drużyna League of Legends unikała walki, więc gracze dostali bana. Szkoda, że już go zdjęto

Riot Games najpierw ukarało banami graczy Ascension Pacifists, a później się z tego wycofało. O co poszło? O sposób grania zawodników, którzy próbują wygrywać mecze bez zabijania przeciwników.

Sprawa z jednej strony może wydawać się nieco zabawna, ale z drugiej dotyka dość ważnego problemu – czy można banować graczy za taktykę, która nam się nie podoba? W takiej sytuacji znaleźli się gracze Ascension Pacifists, którzy otrzymali 14-dniowe bany za sposób, w jaki rozgrywali mecze w trybie Ascension w League of Legends. Cała drużyna kreowała tanków i unikała jakiejkolwiek walki z przeciwnikiem. Ten nie mógł przez to kupić żadnych przedmiotów, ponieważ w tym trybie do sklepu można udać się dopiero po śmierci postaci. Ostatecznie drużyna przeciwna traciła cierpliwość i poddawała mecz. Ascension Pacifists wygrywali bez „rozlewu krwi”.

Takie podejście na początku nie spodobało się Riot Games. Aż czterech graczy z drużyny otrzymało 14-dniowego bana za tzw. feeding. To wywołało spore kontrowersje. Ostatecznie Riot Games postanowiło przyjrzeć się sprawie bliżej i dokładnie sprawdzić, czy gracze rzeczywiście zasługiwali na bana. Po krótkim dochodzeniu blokada została zdjęta. Jednocześnie twórcy gry zadeklarowali, że taka taktyka jest bardzo niezdrowa. Firma zapowiedziała zmiany w trybie Ascension, aby zredukować skuteczność pacyfistycznego podejścia do gry.

Moim zdaniem ban dla graczy był jak najbardziej słuszny. Ich postępowanie nie było fairplay wobec przeciwników. Najzwyczajniej w świecie starali się tak bardzo zirytować swoich oponentów, aby ci ostatecznie się poddali. Nie tak powinny być rozgrywane mecze obojętnie czy to w sporcie, czy też esporcie. Do każdej rozgrywki trzeba podejść w sposób uczciwy. Oczywiście wygrana jest celem nadrzędnym, ale czy jednocześnie można całkowicie pomijać styl i sposób wygranej? Jeśli tak, to takie rozgrywki mnie nie interesują.

Źródło: Slingshot Esports

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię