Strona głównaGryAktualnościDuke Nukem: zwiastun anulowanego projektu pojawił się w sieci

Duke Nukem: zwiastun anulowanego projektu pojawił się w sieci

Próba ożywienia marki Duke Nukem pojawiła się ponad 10 lat temu. Jednak w 2009 projekt został anulowany – jednak został po nim zwiastun.

Anulowany projekt pod szyldem Duke Nukem miał prawdopodobnie być rebootem całej serii. Zwiastun ujrzał światło dzienne dzięki jego twórcy, animatorowi Gregorowi Punchatzowi. Skąd wiemy, że gra miała być rebootem? Bo sam zwiastun opowiada historię “narodzin postaci” Duke’a.

Duke Nukem

W opisie filmu znajdziemy informację, że w 2008 jego firma została zakontraktowana przez Gearbox Entertainment by stworzyć animację do bliżej nieokreślonej jeszcze wtedy gry. Animacja ta jednak nie miała znaleźć się w samej gre, a być “proof of concept” tego jak gra mogłaby wyglądać. Finalnie jednak gra została anulowana, częściowo ze względu na zamieszanie prawne jakie towarzyszyło wtedy serii. Gearbox i 3D Realms toczyły wtedy batalię sądową o prawa do marki.

Zobacz: Gearbox pozywa 3D Realms z powodu Duke Nukem

Duke Nukem Begins, bo taki tytuł miała mieć anulowana gra, nie był jedyną “ofiarą” toczącego się procesu. I kto wie, co mogło finalnie wyjść z całego pomysłu, gdyby nowy tytuł udało się zrealizować? W 2015 szef Gearbox, Randy Pitchford ujawnił, że studio podjęło się kolejnej próby zmierzenia się z legendarną serią. Dwa lata później okazało się jednak, że także i ten projekt został wstrzymany, a od tamtej pory Gearbox nie wydaje się być już zainteresowane wznowieniem prac.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię