Strona głównaGadżetyDungeons & Dragons - rok 2020 najlepszym dla gry od jej narodzin

Dungeons & Dragons – rok 2020 najlepszym dla gry od jej narodzin

W latach 80 zeszłego wieku Dungeons & Dragons miały swój gwałtowny wybuch popularności. Wygląda na to, że teraz mamy do czynienia z podobnym zjawiskiem.

Dungeons & Dragons swego czasu pojawiały się między innymi w filmach (E.T.) i miały swoją kreskówkę w telewizji. Całkiem niedawno miały miejsce podobne zdarzenia, dzięki “epizodom” w Critical Role, The Adventure Zone i Stranger Things. Pojawił się nowy zestaw zasad, a przede wszystkim gra ma ciągle nienasycone grono fanów, których wpływ chyba pozostaje mocno niedoceniony.

Zobacz: Dungeons & Dragons: Dark Alliance – 20 minut rozgrywki

Popularność D&D to trend, który nie zwalnia. Wydawca, Wizards of the Coars pochwalił się wynikami za 2020, deklarując, że był to w historii gry jej najlepszy rok od premiery. Miniony rok był 7. z kolei z wzrostami sprzedaży, sięgającymi 33% w stosunku do poprzedniego. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się też nowy podręcznik do gry, Tasha’s Cauldron of Everything. Darmowa, cyfrowa zawartość, związana z grą była pobierana miliony razy.

dungeons & dragons

Plany D&D na 2021 to między innymi gra co-op Dark Alliance, która ma zadebiutować na PC 22 czerwca oraz zestaw kart crossujących D&D z Magic: The Gathering – te zobaczymy 16 lipca. Oprócz tego wrócą wydarzenia D&D Live i D&D Celebration. Krążą też zapowiedzi filmu fabularnego osadzonego na podręcznikach do gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię