Strona głównaWiadomościTwitch doda ponad 350 nowych tagów. Wśród nich Transgender, Black, Vtuber, Disabled

Twitch doda ponad 350 nowych tagów. Wśród nich Transgender, Black, Vtuber, Disabled

Ostatnio Twitch zapowiedział wprowadzenie nowej kategorii dla streamów basenowych. Teraz przedstawiciele platformy mówią o planach wprowadzenia ponad 350 nowych tagów, które pojawią się już w przyszłym tygodniu.

Według informacji przekazanych przez oficjalne konto Twitch na Twitterze, w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się takich tagów jak Black, Disabled, Veteran, Vtuber. Pojawią się także tagi związane z płcią, orientacją seksualną, rasą, zdrowiem psychicznym, niepełnosprawnościami oraz narodowością. Z platformy znikną wszystkie nawiązania do ally z tagu LGBTQIA+, a w to miejsce pojawi się osobny tag dla wspierających LGBTQIA+.

Zobacz: Sony wycofuje się z decyzji o zamknięciu sklepów PS3 i Vity

Wprowadzenie nowych tagów nie zmieni systemu działania Twitcha, a ich używanie będzie opcjonalne. Ma to być sposób na łatwiejsze wyszukiwanie i kategoryzowanie transmisji. Według Twitcha społeczność transpłciowa bardzo długo prosiła o osobny tag. Przy okazji dodawania kategorii basenowej nadarzyła się okazja do kilku zmian.

Nowe tagi powstały we współpracy z zewnętrznymi organizacjami, dzięki czemu żaden użytkownik nie powinien poczuć się wykluczony. To było jedną z głównych przyczyn tak późnego wprowadzenia zmian. Korzystanie z tagów w sposób ironiczny i prześmiewczy ma być traktowane jako łamanie regulaminu, za co grożą konsekwencje. Zatem lepiej używać tagów ostrożnie. 26 maja Twitch ma podać więcej informacji. Możliwe, że poda również listę wszystkich dodawanych tagów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię