Strona głównaEsportDwóch Polaków z awansem do WCS Lipsk

Dwóch Polaków z awansem do WCS Lipsk

Zarówno Elazerowi jak i Nerchio udało się zakwalifikowac do turnieju głównego WCS Lipsk podczas najbliższego turnieju z cyklu DreamHack.

Dla Elazera jest to już kolejny dobry występ kwalifikacyjny w ostatnim czasie – niedawno zdobył awans do przedolimpijskiego turnieju w koreańskim Pjongczang. W kwalifikacjach do Lipska nie tylko zdobył awans, ale również wygrał cały turniej eliminacyjny, nie ponosząc przy tym żadnej porażki. Nerchio był o włos od podobnego wyczynu i spotkania się ze swoim rodakiem w finale kwalifikacji, niestety przydarzyło mu się potknięcie w półfinale rozgrywanym przeciwko Serralowi. W finale statystyki bezpośrednich starć przemawiały co prawda na korzyść Fina, ale tym razem musiał uznać wyższość Elazera, reprezentującego barwy Team QLASH.

Wysokie lokaty Polaków oznaczają nie tylko niezłe nagrody finansowe (1600 dolarów dla Elazera i 800 dolarów dla Nerchio), ale też punkty do klasyfikacji WCS – odpowiednio 200 i 90 punktów. Jeśli zaś chodzi o turniej w Lipsku, to obaj Polacy od razu wskakują do trzeciej fazy rundy grupowej. Zmagania w Niemczech rozpoczną się 26 stycznia.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię