Strona głównaGryAktualnościDying Light 2 – pierwsze DLC nie będzie kontynuacją wydarzeń z podstawki

Dying Light 2 – pierwsze DLC nie będzie kontynuacją wydarzeń z podstawki

Według najnowszych informacji pierwszy z dodatków do Dying Light 2 nie będzie związany z wydarzeniami fabularnymi. Fabuła DLC będzie działa się obok głównego wątku gry.

Techland wcześniej milczał na temat nadchodzących dodatków fabularnych do Dying Light 2. Jednak główny projektant gry Tymon Smektała podzielił się pierwszymi szczegółami z serwisem Game Informer.

Nie chcemy w paść w ten powtarzający się schemat, w którym gracze będą wiedzieć czego się od nas spodziewać. Pierwszy fabularny dodatek DLC, który obiecaliśmy, nie ma nic wspólnego ze spekulacjami, których pełno widzieliśmy w sieci. Nie będzie nawet blisko tego.

Akcja pierwszego dodatku będzie obok głównych wydarzeń, chociaż Techland pozornie rozszerzy również zakończenie o kolejne aktualizacje. Na razie planowane są dwa dodatki, ale możemy spodziewać się także dodatkowej zawartości. Smektała dodał:

W pewnym momencie faktycznie zaczniemy dodawać wydarzenia, które będą miały miejsce pod koniec gry. Mamy kilka pomysłów. Na papierze, ponieważ są one obecnie wdrażane. wydają się dość obiecujące, ale na pewno będzie to wyzwanie.

Decyzja o umieszczeniu nowych misji przed zakończeniem Dying Light 2 jest dość praktyczna dla Techlandu, ale też interesująca dla graczy. Gra ma dość rozgałęzioną fabułę a przez swoje decyzje możemy wpływać na to co dzieje się w grze i na historię świata. To utrudniałoby kontynuowanie narracji bez zaprzeczania wyborom gracza lub wymagało tworzenia kilku alternatywnych ścieżek.

Zobacz: Recenzja DL 2

Nie jest jasne czy nowe DLC doda nowe potencjalne zakończenia, czy też zmieni te, które już widzieliśmy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię