Strona głównaGryAktualnościUbisoft wkrótce ogłosi mobilne wersje Rainbow Six, The Division oraz Assassin’s Creed

Ubisoft wkrótce ogłosi mobilne wersje Rainbow Six, The Division oraz Assassin’s Creed

Już 6 kwietnia Ubisoft ma zapowiedzieć mobilną wersję Rainbow Six. Kolejne będą The Division oraz Assassin’s Creed.

Według informacji przekazanych przez Toma Hendersona, Ubisoft opracowuje mobilną grę Rainbow Six. Rainbow Six Siege Mobile, tworzone jest we współpracy z WeGame należącego do Tencent. Podobno trwają również prace nad mobilnymi grami osadzonymi w uniwersach Assassin’s Creed oraz The Division, chociaż na temat tych projektów nie wiadomo zbyt wiele.

Współpraca Ubi i Tencent nie jest niespodzianką. W ostatnim raporcie Tencent przyznał, że pracuje z Ubisoft nad wieloma nowymi projektami. Pierwszy z nich ma zostać uruchomiony w 2023 roku. Mobilny r6 ma zostać zapowiedziany 6 kwietnia.

Zobacz: Dying Light 2 – czy Techland stworzył epickie dzieło?

R6 byłoby kolejną grą przeniesioną na urządzenia mobilne, podobnie jak wcześniej stało się z FIFA, Apex Legends czy Call of Duty. Nic dziwnego, telefony komórkowe w niektórych częściach świata są używane o wiele częściej niż PC czy konsola. Rockstar jeszcze w tym roku ma wypuścić mobilną edycję GTA Trylogy – The Definitive Edition.

W raporcie podano również, że Tencent pomoże przenieść na urządzenia mobilne Assassin’s Creed oraz The Division. Rainbow Six Siege to jednej z największych sukcesów Ubisoft w ostatnich latach. Premiera gry odbyła się w 2015 roku. Chociaż wtedy gra została przyjęta chłodno, to dzięki kilkuletniej pracy i wytrwałości dewelopera dobiła do 70 milionów graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię