Strona głównaMobileAktualnościDyrektor Epic odpowiada na pozew Apple

Dyrektor Epic odpowiada na pozew Apple

Wczoraj informowaliśmy was o pozwie jaki złożyło Apple przeciwko Epic Games, twierdząc, że twórcy Fortnite okradli platformę. Teraz Tim Sweeney skomentował sytuację odbijając piłeczkę.

Dyrektor generalny Epic Games stwierdził, że twórcy iPhone’a stracili z oczu podstawowe zasady branży technologicznej, jeżeli wierzą, że walka o monopol na dystrybucję jest podstawowym sporem o pieniądze. Dodarł również, że Apple prawdopodobnie chce zachować przed sądem pozory.

Zobacz: Xbox Series X – znamy datę premiery oraz cenę nowej konsoli Microsoftu

Sweeney odniósł się także do reklamy Apple z 1984 roku.

To dokładnie była reklama Apple z 1984 roku. Indywidualizacja komputerów, przezwyciężenie okropnego precedensu komputerów mainframe IBM, w których właściciele zostali sprowadzanie do leasingu urządzeń kontrolowanych przez wszechmocną firmę.

Potem nawiązał do reklamy Fortnite, stylizowanej na tą Apple.

Dokładnie o to chodzi w Nineteen Eighty-Fortnite. Nowa wszechmocna korporacja dyktuje warunki dostępu użytkowników do swoich urządzeń, wdziera się w rolę pośrednika pomiędzy twórcami a użytkownikami i wykorzystuje pozycję do sprawowania kontroli i czerpania pieniędzy.

Na koniec Stwierdził, że twórcy mają prawa. Prawo do tworzenia aplikacji, bezpośredniego udostępniania ich użytkownikom i prowadzania interesów bezpośrednio, bez konieczności przechodzenia przez jeden centralnie zaplanowany, antykonkurecyjny sklep.

Zobacz: Assassin’s Creed Valhalla – według ESRB to seks, przemoc i narkotyki

Jak widać ostatni pozew Apple nie zrobił na nim większego wrażenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię