Strona głównaWiadomościDyrektor generalny Activision wiedział i tuszował sprawy molestowania w firmie

Dyrektor generalny Activision wiedział i tuszował sprawy molestowania w firmie

Afera Activision Blizzard nadal trwa i na światło dzienne wychodzą coraz to nowe przerażające fakty. Według najnowszego raportu – CEO firmy wiedział o nadużyciach w firmie i skutecznie je zatajał.

W toku trwającego śledztwa w sprawie molestowania seksualnego oraz niewłaściwego traktowania pracowników w Activision Blizzard na jaw wychodzą kolejne informacje. Według najnowszych doniesień dyrektor generalny Bobby Kotick przez lata był świadomy sytuacji panującej w firmie, jednak skutecznie zatajał te informacje przed wyjściem poza firmę. Kotick nie tylko nie informował zarządu o przewinieniach podwładnych, ale także ich chronił.

Obszerny raport w tej sprawie został opublikowany 16 listopada w Wall Street Journal. Zamieszczono tam wywiady z obecnymi oraz byłymi pracownikami, a także przegląd dokumentów wewnętrznych, takich jak notatki, emaile i wnioski regulacyjne. W raporcie znalazły się także zarzuty o spożywanie dużych ilości alkoholu w pracy.

Zobacz: Po blisko roku od premiery PlayStation 5 zostało złamane

Według wewnętrznych dokumentów firmy Kotick był świadomy nadużyć na długo przed rozpoczęciem śledztwa, które rozpoczęło się w 2018 roku. Niedługo po opublikowaniu przez Wall Street Journal artykułu, Kotick wydał oświadczenie, w którym stwierdza, ze WSJ wprowadza w błąd i przedstawia niedokładny opis sprawy oczerniając jego i kierownictwo firmy.

W jego oświadczeniu możemy przeczytać:

Każdy, kto wątpi w to, że jestem najbardziej przyjaznym, integracyjnym miejscem pracy, tak naprawdę nie docenia, jak ważne jest to dla mnie.

W świetle nowych zarzutów grupa pracowników Activision, Blizzard i King ogłosiła strajk, domagając się rezygnacji Koticka ze stanowiska i zbadania praktyk Activision Blizzard przez stronę trzecią. Z kolei zarząd Activision Blizzard wydał teraz oświadczenie, w którym stwierdził, że pozostają „pewni” w stosunku do Bobby’ego Koticka jako lidera.

Aż strach pomyśleć jakie jeszcze rzeczy wyjdą na światło dzienne zanim zakończy się śledztwo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię