Strona głównaKonsoleXbox – nie będzie więcej gier w kompatybilności wstecznej

Xbox – nie będzie więcej gier w kompatybilności wstecznej

Microsoft dodał dzisiaj do swojej biblioteki 76 gier, które działają na nowych konsolach Xbox we wstecznej kompatybilności. Zła wiadomość jest taka, że o kolejnych możemy zapomnieć. Limit został wyczerpany.

Na oficjalnej stronie Xbox – Peggy Lo, szefowa programu kompatybilności z Xbox, wyjaśniła, że zespół osiągnął granicę możliwości wprowadzania nowych gier do katalogu. Z powodu różnych blokad i limitów, nie będzie możliwości dodania kolejnych produkcji.

Podczas gdy nadal koncentrujemy się na zachowaniu i ulepszeniu formy graficznej gier, osiągnęliśmy granicę naszych możliwości wprowadzania nowych gier do katalogu ze względu na ograniczenia licencyjne, prawne i techniczne.

Peggy Lo mówi, że zespół Xboxa sugerował, że już kilka lat temu skończy się dodawanie kompatybilnych wstecznie tytułów. Ta ostatnia partia była możliwa tylko dzięki pasji i opinii społeczności.

Zobacz: Po blisko roku od premiery PlayStation 5 zostało złamane

To taki słodko-gorzki moment. Nie będzie więcej, jednak w tej ostatniej partii dostaliśmy takie perełki jak TimeSplitters2 czy Max Payne 3. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię