Strona głównaGryE3 2018 - pokaz gier Ubisoftu

E3 2018 – pokaz gier Ubisoftu

Po rewelacyjnie przygotowanej i napakowanej pokazanymi grami prezentacji Microsoftu oraz pokazie od Bethesdy przyszła pora na to, co na E3 miał do pokazania Ubisoft.

Po nieco przydługim wstępie, w czasie którego MS zdążyłby pokazać 3 gry, Ubi zaprezentowało kolejną część Just Dance. Po niej przyszła pora na faktycznie wyczekiwaną przez wielu graczy kolejną grę z serii Beyond Good and Evil. Szkoda tylko, że większa część tej prezentacji była zdecydowanie “przegadana”.

Po 15 minutach i zapowiedzi własnego eventu Ubisoftu poświęconego BG&E… na scenie pojawiła się kolejna “gadająca głowa”, by obwieścić światu, że community R6: Siege wynosi 35 milionów graczy. Przy tej okazji zaprezentowano również miejsca, w których odbędą się kolejne ważne dla R6: Siege turnieje. Kolejnym, po BG&E 2 tytułem, który zaprezentowano jest kolejna gra z serii Trials – z podtytułem Rising. Premiera w lutym 2019.

Ubisoft pochwalił się oczywiście również tworzonym The Division 2, ale po wczorajszej prezentacji na konferencji Microsoftu trudno tutaj mówić o zaskoczeniu i wielkim efekcie “wow”. Nowością dla graczy może jednak być informacja. że dodatki do tego tytułu będą rozprowadzane za darmo. Ktoś jednak wyciąga wnioski ze wszystkich historii z mikrotransakcjami. 😉

Po tej optymistycznej wieści otrzymaliśmy chwilę muzycznego wytchnienia od tych wszystkich emocji ( 😉 ), związanej z premierą dodatku do Mario Rabbids na Switch. Tyle, że nas, jako #PCMR to nas średnio interesuje, a tych faktycznych, prawdziwych i mocnych premier jakoś nadal na tej konferencji było niewiele. Jedną z faktycznie fajniejszych prezentacji Ubisoftu było Skulls & Bones, gra w tematyce pirackiej. Klon Sea of Thieves, powiecie? Ta gra również ma być nastawiona na rozgrywkę PvP, ale na ile będzie się faktycznie różniła od tytułu prezentowanego przez MS – zobaczymy. Póki co zapowiada się o wiele ciekawiej, chociażby z powodu możliwości doboru własnego zestawu oręża na statku, czy wykorzystania wywiadu w starciu z przeciwnikiem. Jeśli Ubisoft przy okazji tego tytułu pokaże, że potrafi uczyć się na błędach MS – mamy sporego kandydata na hit.

Transference ma być pierwszym, śmiałym atakiem Ubisoftu na technologię VR. Tylko, że… oglądając ich trailer miałem wrażenie cofnięcia się w czasie o około 20 lat, kiedy to triumfy święciły tzw. interactive movies. No i ta gra tak naprawdę swój pierwszy pokaz miała na zeszłorocznym E3. Zresztą, zobaczcie sami:

[you tube=t91sTPmfBk4]

Dla fanów For Honor ważną informacją powinny być: po pierwsze PC Starter Edition tej gry, dostępna za darmo w UPlay już w tym tygodniu, a przede wszystkim: dodatek Marching Fire, wraz z nowymi trybami gry, czterema nowymi bohaterami oraz kolejną mapą.

Trailer:

[you tube=PDELaG1YreU]

Ubisoft pochwalił się także The Crew 2 – niedawno wybrani mogli zagrać w zamkniętą betę, a od 21 czerwca dostęp do otwartej wersji beta gry będą mieli wszyscy gracze – co więcej, już teraz można zamawiać preorder.

Na koniec Ubisoft zostawił sobie trailer kolejnej części Asassin’s Creed, która ma się toczyć – jak już domniemywaliśmy – w Grecji. Wrażenia po tym trailerze – całkiem długim zresztą – można opisać jako: Origins, tylko więcej i intensywniej i z bohaterem wybranym przez gracza. Tylko czy kolejna część tak szybko po poprzedniej wyjdzie serii na dobre? Gra ma co prawda oferować spory wpływ na świat decyzjami podejmowanymi przez gracza, ale… póki co mam wrażenie zbyt wielu “punktów podparcia” poprzednią częścią.

[you tube=u7_Ucy3WUN8]

Jak Wam się podobała ta część E3?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię