Strona głównaGryAktualnościKto wygrał E3 2019? Dane jasno pokazują, kto królował w Los Angeles

Kto wygrał E3 2019? Dane jasno pokazują, kto królował w Los Angeles

Za nami E3 2019, czyli najważniejsze targi dla graczy. W Los Angeles zobaczyliśmy wiele nowych gier, a Microsoft oficjalnie zapowiedział konsolę nowej generacji. Ale jakie wydarzenie było najważniejsze? Jakie gry najbardziej zainteresowały widzów? Wygrany mógł być tylko jeden.

Firma analityczna ICO Partners przeanalizowała liczbę artykułów, która pojawiła się w trakcie i zaraz po E3 2019 i na tej podstawie wskazała, którzy producenci i jakie gry cieszyły się największym zainteresowaniem.

Jeśli chodzi o konsole, to zdecydowanym zwycięzcą okazał się Microsoft, który może pochwalić się prawie 30 tys. wzmianek. Na drugim miejscu znalazło się Nintendo z wynikiem 25 tys. Co ciekawe, nie tak źle było też z Sony, które przecież nie pokazało się na E3. Japończycy zanotowali ok 21 tys. wzmianek w mediach. Warto też zauważyć, że w zeszłym roku Sony wygrało to zestawienie, a i tak rzadziej pojawiało się w mediach niż w tym roku.

Ciekawiej robi się, gdy spojrzymy na poszczególne gry. Jak myślicie – która produkcja cieszyła się największym zainteresowaniem mediów? Tak, macie rację, to Cyberpunk 2077, który znacząco wyprzedził drugie w zestawieniu Final Fantasy VII Remake. Trzecie miejsce przypadło Marvel’s Avengers, a czwarte Jedi Fallen Order. Ale CD Projekt RED może czuć się podwójnym zwycięzcą, bo w TOP15 znalazł się też… Wiedźmin 3, który był wspominany niemal tak samo często, jak Apex Legends.

ICO Partners przeliczyli też zainteresowanie poszczególnymi wydawcami. W tym roku najczęściej pisano o Square Enix. To zasługa dwóch gier – Final Fantasy VII (dobre przyjęcie) oraz Marvel’s Avengers (już nie tak dobre przyjęcie). Niemal identycznym wynikiem na drugim i trzecim miejscu mogą pochwalić się Ubisoft i Electronic Arts. Czwarta lokata przypadła Bethesdzie.

A co Wam najbardziej podobało się na E3 2019 i czemu był to Cyberpunk 2077?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię