Strona głównaWiadomościEA nie podoba się, że wciąż gramy w stare odsłony Battlefielda

EA nie podoba się, że wciąż gramy w stare odsłony Battlefielda

Na pewno nie każdy gracz w Polsce zdawał sobie z tego sprawę, ale wciąż możliwe było granie w trybach multiplayer w starsze odsłony serii Battlefield, np. 2142 lub Battlefield 2. Oczywiście nie dzięki Electronic Arts, więc za chwilę z grami przyjdzie się ostatecznie pożegnać.

Granie w Battlefield 2 lub Battlefield 2142 w trybach multiplayer było możliwe dzięki The Revive, czyli grupie fanów, które dostosowała starsze produkcje do nowych standardów. Nie tylko uruchomili własne serwery, ale też zmodyfikowali klienta gry, aby działał na nowych komputerach. Inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem. W ciągu 3,5 lat na do gry miało wejść około miliona graczy. Nie jest to poziom dzisiejszych hitów, ale jak na niezależne działania od fanów dla fanów nie ma powodu do narzekania. Niestety, z tym już koniec.

Prawnicy EA napisali do The Revive, aby natychmiast zaprzestali wykorzystywania ich własności intelektualnej. Grupa nie ma czasu, chęci ani też prawdopodobnie pieniędzy aby walczyć z kolosem, więc w tym momencie wyłączona została możliwość pobierania klientów gier. Sytuacja jest o tyl absurdalna, że grupa miała oficjalną zgodę EA na korzystanie z tych materiałów (przynajmniej w przypadku Battlefield Heroes). Nie mogli tylko dodawać nowych broni, map i na tym zarabiać. Teraz zgoda została cofnięta, bo… tak. Tak się nie robi! Jak to mówią – kto daje i odbiera ten się… sami wiecie co.

Graliście w stare odsłony Battlefielda?

Źródło: Kotaku

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię