Strona głównaWiadomościTrzy nowe karty Zotac z serii GeForce GTX 1070 Ti

Trzy nowe karty Zotac z serii GeForce GTX 1070 Ti

Firma Zotac oficjalnie zaprezentowała nowe karty graficzne z serii GeForce GTX 1070 Ti. Portfolio producenta wzbogaci się aż o trzy modele – AMP Extreme, AMP Edition oraz Mini. Zotac sprytnie ominął ograniczenie w podkręcaniu nowych urządzeń.

Zotac GeForce GTX 1070 Ti AMP Extreme to najwyżej pozycjonowana karta tego typu w ofercie producenta. Charakteryzuje się potężnym chłodzeniem IceStorm z trzema wentylatorami EKO z podwójnym systemem łopatek, miedzianymi ciepłowodami i aluminiowym radiatorem. Konstrukcja została mechanicznie wzmocniona przez system Carbon EXOARMOR, który składa się między innymi z dwóch metalowych osłon na przodzie i tyle urządzenia. Nie zabrakło również regulowanego podświetlenia. Karta wyposażona jest w 3 złącza DisplayPort 1.4 oraz po jednym HDMI 2.0b i DL-DVI-D. Jej wymiary to 325 x 148 x 56,6 mm, co oznacza, że zajmuje 2,5 slota w obudowie komputera.

Drugi model to Zotac GeForce GTX 1070 Ti AMP Edition. Od poprzednia różni się nie tylko skromniejszym systemem chłodzenia z dwoma wentylatorami, ale też mniejszymi wymiarami. Karta zajmuje standardowe 2 sloty w obudowie komputera. Reszta pozostaje mniej więcej taka sama, włącznie z dostępnymi złączami. Na koniec producent przygotował GTX-a 1070 Ti w wersji Mini. Wymiary to zaledwie 211 x 125 x 41 mm, co podobno czyni ten model jednym z najmniejszych z tym układem na rynku. Zotac zapewnia, że karta zmieści się w 99 procentach dostępnych na rynku systemach komputerowych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Nvidia nie pozwala na fabryczne podkręcanie GTX-ów 1070 Ti. Zotac w sprytny sposób ominął to ograniczenie. Co prawda wszystkie karty mają referencyjne zegary, ale wystarczy zainstalować dedykowane oprogramowanie, aby jednym kliknięciem podnieść zegary i uzyskać dodatkową moc obliczeniową.

Zaczynacie już zbierać kasę? 😉

Źródło: Zotac

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię