Strona głównaGryAktualnościEA porównuje loot boxy do Kinder Niespodzianek

EA porównuje loot boxy do Kinder Niespodzianek

Loot boxy od wielu lat budzą wiele kontrowersji, do tego stopnia, że przez niektóre państwa zostały uznane za formę gry hazardowej. Teraz EA dało do pieca aż zgasło. Według nich loot boxy to elektroniczne wersje Kinder Niespodzianki.

EA stoi na czele agresywnych mikropłatności oraz wciskania graczom loot boxów i innych płatnych treści na każdym kroku. Temat w przypadku EA stał się wręcz memiczny. Afer związanych ze Star Wars Battlefront II i FIFA Ultimate Team nie zapomnimy długo. W sumie to nie da nam zapomnieć samo EA. Teraz firma stanęła w obronie mikropłatności i skrzynek, które według wydawcy powinny być nazywane „mechaniką niespodzianek” i porównywane do wirtualnej wersji Kinder Niespodzianek.

Zobacz: Deweloperzy Marvel’s Avengers o braku loot boxów, mikropłatnościach oraz balansie postaci

EA na dywaniku u komisji

Wiceprzewodnicząca EA ds. Prawnych, Kerry Hopkins, w tym tygodniu zabrała głos na posiedzeniu Komisji ds. Cyfrowych, Kultury, Mediów i Sportu w Wielkiej Brytanii, aby podzielić się opinią wydawcy na temat skrzynek i dlaczego nadal powinny być dozwolone bez nadzoru ze strony rządu.

Hopkins powiedziała, że pakiety FIFA Ultimate Team i inne formy losowych zakupów w grach to mechanika zaskoczenia i nie różnią się niczym od Kinder Niespodzianek, Hatchimals lub LOL Surprise. Dodała potem, że EA uważa, że mechanika ta jest całkiem etyczna oraz przynosi wiele frajdy i przyjemności graczom. I uważa, tak jak komisja hazardowa z Australi i Wielkiej Brytanii, że nie są to gry hazardowe.

Zobacz: Amerykańskie władze chcą zbanować loot boxy i elementy pay-to-win w grach dla dzieci

Biorąc pod uwagę, że duża część zysku EA pochodzi bezpośrednio ze sprzedaży FIFA i pakietów FIFA Ultimate Team, to nie ma się co dziwić, że wydawca broni swoich interesów. Dochodzenie brytyjskiego rządku w sprawie loot boxów nadal błędzie prowadzone. Nie wiadomo czy ostatecznie doprowadzi to do zmian w prawie tak jak miało to miejsce w Belgii, gdzie nie można sprzedawać loot boxów.

Skrzynki jako jajka z niespodzianką? Kupując jajko mam czekoladę a zabawka to taki dodatek, i może trafić się pożądana figurka lub coś czego nie chcemy. W przypadku boxów możemy dostać chłam i nic dodatkowego. W przypadku FIFA Ultimate Team wydajesz prawdziwe pieniądze i zyskujesz przewagę nad konkurencją. Nie wiem jaką przewagę nad innymi dają czekoladowe jajka. A może Wy mi powiedzie?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię