Strona głównaGryAktualnościEA Sports FC - nowa piłka od EA Sports i koniec serii...

EA Sports FC – nowa piłka od EA Sports i koniec serii FIFA

Stało się. Coroczna piłka kopana, wydawana przez EA Sports zmienia nazwę z FIFA na EA Sports FC. Wydawca nie dogadał się z międzynarodową federacją.

Informację o przemianowaniu FIFY na EA Sports FC potwierdziło samo EA Sports. Oczywiście już teraz EA Sports chwali się, że nowe gry będą “przyszłością” piłki nożnej. Firma nadal jest w posiadaniu licencji 300 marek i zapowiada, że oprócz nazwy, nie zmieni się nic – nadal dostępne będą wszystkie kluby, piłkarze, ligi, turnieje tryby gry (w tym Ultimate Team) i wszystko to, co było charakterystyczne dla serii.

Łącznie w nowej grze znajdzie się 19000 licencjonowanych wizerunków zawodników, 700 drużyn, ponad 100 stadionów i 30 lig. Co ciekawe, gra ma rozwijać umowy z kolejnymi ligami, dostępnymi tylko na wyłączność.

Zobacz: EA Sports usuwa Rosję ze swoich dwóch głównych gier

Zanim jednak do tego wszystkiego dojdzie, czeka nas jeszcze jedna, ostatnia gra z serii FIFA, która ukaże się zapewne po wakacjach – i ma to być najbardziej rozbudowana odsłona w historii. Pierwsze szczegóły na ten temat mają zostać ujawnione latem, a na kolejne informacje na temat EA Sports FC przyjdzie nam poczekać do wakacji 2023.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEA Sports
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię