Strona głównaWiadomościHardwareZ690I AORUS ULTRA PLUS z nową technologią Duble Connect

Z690I AORUS ULTRA PLUS z nową technologią Duble Connect

Gigabyte wypuścił nową płytę główną Z690I AORUS ULTRA PLUS, która wykorzystuje technologię Duble Connect.

Z690I AORUS ULTRA PLUS to kontynuacja i rozcięcie modelu Z690I AORUS ULTRA. PCB zbudowane jest z 12 warstw co optymalizuje rozpraszanie ciepła. Płyta dostępna jest w wersjach wspierających pamięć DDR4 oraz DDR5. Warto zwrócić uwagę na VRM 10+1+2 fazy, z których każda utrzymuje do 105 amperów dzięki inteligentnej konstrukcji Power Stage, ulepszonej konstrukcji termicznej. Na płycie znajdziemy także Wi-Fi 6E, 2,5 Gbit Ethernet oraz wysokiej jakości zintegrowaną kartę dźwiękową. Dostępna będzie także opcja ekonomiczna Z690I AORUS ULTRA LITE z obsługą PCIe 3.0 i Wi-Fi 6.

Z690I AORUS ULTRA PLUS jest zbudowana na kontrolerze Intel® Killer Wi-Fi AX1690 Wi-Fi 6E z technologią DCT (technologia Double Connect), która pozwala na jednoczesne łączenie z siecią na różnych pasmach. Wi-Fi 2,4 GHz oraz 5/6 GHz. Szybsze pasmo wykorzystywane jest do gier, natomiast pasmo 2,4 wykorzystywane jest do innych zadań realizowanych w tle. Rozwiązanie pozwala na zmniejszenie opóźnień w grach online. W porównaniu do sieci 802.11ac 1*1, Wi-Fi 6E DC zapewnia siedmiokrotnie większą przepustowość. Wraz z 2,5 Gb Ehternet, Z690I AORUS ULTRA PLUS zapewnia najbardziej kompletne i elastyczne opcje sieciowe.

Aby zwiększyć ogólne rozpraszanie ciepła, Z690I AORUS ULTRA PLUS jest wyposażony w technologię Fins-Array II, układ termiczny ciepłowodów trzeciej generacji. To wszystko dla najlepszego profilu zasilania i zarządzania temperaturą, co pozwala uwolnić ekstremalną wydajność i zoptymalizowane możliwości podkręcania w wielordzeniowej serii K nowej generacji Intel ® Procesory Core™.

Oprócz superszybkiej sieci i wysokowarstwowej konstrukcji PCB, Z690I AORUS ULTRA PLUS wykorzystuje projekty PCB, gniazd i komponentów PCIe® 5.0 w celu zwiększenia wydajności.

Płyta główna GIGABYTE Z690I AORUS ULTRA PLUS zawiera szybkie złącza USB 3.2 Gen 2×2 i 3.2 Gen 2. Wysoka wierność dźwięku z DTS:X® Ultra zapewnia najbardziej wciągające i bogate wrażenia dźwiękowe, niezależnie od tego, czy jest to gra, czy rozrywka. Ponadto GIGABYTE Z690 AORUS kontynuują obsługę cyfrowego podświetlenia LED i graficznego interfejsu ustawień BIOS, który wyświetla kluczowe informacje, takie jak prędkość zegara, pamięć, urządzenia pamięci masowej, ustawienia stanu wentylatora i inne ważne informacje sprzętowe w jednym bardziej intuicyjny i przyjazny dla użytkownika sposób. Tymczasem technologia Q-Flash umożliwia użytkownikom flashowanie plików BIOS bez instalowania procesora, pamięci RAM, GPU i innych urządzeń peryferyjnych.

Dla użytkowników pragnących równowagi między budżetem a funkcjonalnością, GIGABYTE wypuszcza również Z690I AORUS ULTRA LITE z obsługą PCIe 3.0 i Wi-Fi 6. Model ten jest również dostępny w wersjach DDR5 i DDR4, co daje całkiem sporo okazji do budowania mini systemów.

GIGABYTE Z690I AORUS ULTRA PLUS i Z690I AORUS ULTRA LITE są już dostępne na rynku, oferując użytkownikom optymalne funkcje płyt głównych GIGABYTE AORUS, które są najlepszym wyborem dla wysokiej klasy platform komputerowych i gamingowych.

Więcej informacji i nowości można znaleźć na stronie GIGABYTE AORUS: https://aorus.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię