Strona głównaEsportEA Sports i FIFA sprzedają prawa do transmitowania FIFA eWorld Cup

EA Sports i FIFA sprzedają prawa do transmitowania FIFA eWorld Cup

W październiku EA Sports i FIFA zapowiedziały wirtualne Mistrzostwa Świata. Z czasem zawody otrzymały nazwę FIFA eWorld Cup. Teraz obie firmy chcą sprzedać prawa do transmitowania wydarzenia.

Finał FIFA eWorld Cup rozegrany zostanie w sierpniu 2018 roku. Wtedy to 32 najlepszych zawodników świata zjedzie się na turniej LAN-owy, aby powalczyć o tytuł mistrza świata. Jednak wcześniej rozegrane zostanie sześć turniejów kwalifikacyjnych. Wyłonią one 128 graczy, którzy wezmą udział w Global Series Playoffs, czyli eliminacjach do turnieju głównego.

Zobacz także: Recenzja FIFA 18 (PC)

EA Sports i FIFA szukają nadawcy, który byłby zainteresowany nadawanie tak turniejów kwalifikacyjnych, jak i głównych zawodów. W tym roku FIWC (FIFA Interactive World Cup) zgromadziła na Twitchu widzów, którzy spędzili przed ekranami w sumie 137,2 tys. godzin. Dla porównania ESL New York może pochwalić się wynikiem 775 tys. godzin, a europejskie Championship Series w League of Legends aż 930 tys. godzin. Zatem zainteresowanie esportowymi rozgrywkami w FIFĘ jest dużo mniejsze niż w przypadku CS:GO lub LoL-a.

Jak na razie Twitch nie wyraził zainteresowania transmitowaniem FIFA eWorld Cup, więc EA Sports szuka innych nadawców, którzy chcieliby pokazywać rozgrywki.

Źródło: Esport Observer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię