Strona głównaGryEA wchłonęło Industrial Toys

EA wchłonęło Industrial Toys

EA wykupiło małe studio deweloperskie Industrial Toys. Ekipa studia skalda się z 14 osób a jego założycielem jest Alex Seropiana, który wcześniej wraz z Jansonem Jonesem stworzyli studio Bungie.

Seropian brał udział w tworzeniu Halo i do 2004 był CEO w Bungie Software. Od tamtego czasu był on skupiony na mniejszych, ale bardziej innowacyjnych projektach. Założył on również studio Wideoland, które zostało później przejęte przez Disneya, a Seropian przejął rolę szefa zespołu tworzącego gry Disneya. W 2012 założył on studio Industrial Toys z myślą o tworzeniu gier mobilnych.

EA twierdzi, że Industrial Toys znane jest z rozwijania unikalnych pomysłów na gry z różnych platform. Pod skrzydłami EA ekipa nadal będzie zajmowała się tworzeniem innowacyjnych koncepcji nowych gier.

W temacie wypowiedziała się Samantha Ryan, dyrektor generalny EA’s Worldwide Studios:

Tworzenie przełomowych gier wymaga pasji programistów i niesamowitej kreatywności. Za każdym razem, gdy współpracowaliśmy z zespołem Industrial Toys imponowało nam ich wyjątkowe podejście. Cieszymy się, że dołączą do naszej organizacji i wspólnie będziemy realizować pomysły oraz, że stworzą niesamowite gry.

Ekipa Industrial Toys posiada szeroką wiedzę na temat tworzenia gier mobilnych oraz na PC. Możliwe, że wkrótce dowiemy się o kolejnym tytule PC nad jakim będą teraz pracować.

Źródło: pcgamesn

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię