Strona głównaWiadomościEA zamyka studio Visceral Games. Co z powstającą grą w świecie Star...

EA zamyka studio Visceral Games. Co z powstającą grą w świecie Star Wars?

Studio Visceral Games pracowało nad nową grą ze świata Star Wars. Niestety, pracy nie dokończy. Electronic Arts zdecydowało się na zamknięcie studia. Co to oznacza dla „gwiezdnowojennego” tytułu?

Visceral Games odpowiedzialne jest za stworzenie serii Dead Space, Battlefield: Hardline oraz Dante’s Inferno na PlayStation. Od 2013 roku studio pracowało nad nową grą ze świata Star Wars, o której wciąż niewiele wiemy. Ze słów Todda Stashwicka wynika, że miała to być przygodowa gra akcji z liniową fabułą. Jednak z czasem studio doszło do wniosku, między innymi słuchając głosów graczy i śledząc aktualne trendy w branży, że to za mało. Zdecydowano się na spore zmiany, które miały dawać graczom jeszcze większe możliwości.

Co teraz, gdy Visceral Games przestaje istnieć? Na szczęście prace nad grą nie zostają zawieszone. Tytuł zostanie przejęty przez studio EA Vancouver, które będzie teraz odpowiedzialne za dokończenie produkcji. Niestety, zmienia się też planowana data premiery. Wcześniej gra w świecie Gwiezdnych Wojen miała zadebiutować w fiskalnym roku 2019, ale już teraz wiadomo, że tego terminu nie da się zachować.

EA planuje przenieść jak najwięcej pracowników Visceral Games do innych swoich studiów na całym świecie, więc redukcja zatrudnienia nie powinna być duża. Co ciekawe, nad własną grą w świecie Star Wars ma pracować także Respawn Entertainment, czyli studio odpowiedzialne między innymi za Titanfalla. Czy w najbliższych latach czeka nas wysyp tytułów z Darth Vaderem i Lukiem Skywalkerem w roli głównej? Nie miałbym nic przeciwko, o ile będą trzymać odpowiedni poziom. Wciąż czekam na duchowego spadkobiercę serii Knights of the Old Republic, nad którą spędziłem dziesiątki godzin.

Jakie są Wasze ulubione gry w świecie Star Wars?

Źródło: Overclock3D

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię