Strona głównaWiadomościMobilna Vega osiąga wydajność dedykowanych kart graficznych?

Mobilna Vega osiąga wydajność dedykowanych kart graficznych?

Wczoraj pojawiły się pierwsze informacje na temat laptopa HP z nowym układem AMD APU Ryzen ze zintegrowaną kartą graficzną z serii Vega. Dzisiaj już wiemy, jakiej wydajności spodziewać się po GPU i trzeba przyznać, że jest naprawdę nieźle.

Wczoraj pojawiły się pierwsze informacje na temat laptopa HP z układem AMD Ryzen 7 2700U, czyli pierwszym APU z grafiką z serii Vega. Poza szczątkową specyfikacją nie dowiedzieliśmy się jednak nic na temat wydajności procesora lub GPU. Teraz wiemy już sporo więcej.

Według najnowszych informacji mobilny układ graficzny, zastosowany w AMD Ryzen 7 2700U, ma osiągać wydajność zbliżoną do karty graficznej GeForce MX150. Vega wypada o mniej więcej 11 procent gorzej w testach 3DMark 11. Może się wydawać, że nie jest to szczególnie imponujący wynik, ale trzeba pamiętać, że MX150 to karta dedykowana. Jakiekolwiek porównywanie jej do układu zintegrowanego nie powinno mieć sensu. Tymczasem okazuje się, że sens ma.

Wciąż tajemnicą pozostaje TDP układu AMD APU Ryzen. Podobno cały laptop HP osiąga 45 W, czyli bardzo mało. A przecież zasilane muszą być też inne podzespoły. Na pewno w kolejnych dniach będą pojawiać się nowe informacje na temat układów AMD APU Ryzen.

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię