Strona głównaEsportEcenter Copernicup: Codewise Unicorns meldują się w finale

Ecenter Copernicup: Codewise Unicorns meldują się w finale

Pierwszy półfinał Ecenter Copernicup zakończył się już po dwóch mapach. Zawodnicy Codewise Unicorns okazali się lepsi od swoich rywali – PRIDE Academy.

Pierwsza mapa – de_mirage – rozpoczęła się pod dyktando zawodników Codewise Unicorns, którzy dość szybko objęli prowadzenie 6:0. Dopiero wtedy do głosu doszli zawodnicy PRIDE Academy. Podopiecznym KubiKa udało się ostatecznie doprowadzić do remisu, a w pewnym momencie objęli nawet prowadzenie w meczu. Gdy wydawało się, że losy pierwszej mapy są już przesądzone i na swoje konto zapiszą ją Orły, wtedy do głosu ponownie doszli gracze Jednorożców. Ostatecznie, do wyłonienia zwycięzcy, konieczne było rozegranie dogrywki. W tej lepsi byli zawodnicy Codewise Unicorns, którzy wygrali 19:17.

Druga mapa – de_train – na początku miała bardzo podobny przebieg. Ponownie pierwsze rundy zostały całkowicie zdominowane przed drużynę Jednorożców. Przy wyniku 10:0 chyba niewielu kibiców wierzyło w zwycięstwo PRIDE Academy. Ostatecznie Orły zaczęły wracać do spotkania, ale było już za późno. Pociągi skończyły się pewną wygraną Codewise Unicorns aż 16:5 i tym samym to oni, jako pierwsi, awansowali do finału Ecenter Copernicup. Ze szczególnie dobrej strony zaprezentował się 16-letni Szymon ‘Crityourface’ Pluta, który przez wielu oskarżany jest o stosowanie tzw. haxów. Na dwóch mapach zdobył on aż 67 fragów i zginął zaledwie 33 razy.

W finale Codewise Unicorns zmierzą się ze zwycięzcą meczu SEAL Esports – Kopunio. Organizatorzy zaplanowali też mecz o 3. miejsce, ale zostanie on rozegrany poza streamem.

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię