Strona głównaWiadomościOprogramowanieEdge Secure Network - Microsoft pracuje nad własną wersją VPN, wbudowanego w...

Edge Secure Network – Microsoft pracuje nad własną wersją VPN, wbudowanego w Edge

Microsoft wzbogaca Edge’a o klienta VPN – Edge Secure Network pojawi się jako element aktualizacji bezpieczeństwa.

Microsoft planuje dodać do przeglądarki Edge klienta VPN. Celem ma być poprawa bezpieczeństwa oraz prywatności użytkowników. Nowa usługa, nazwana Edge Secure Network, działa z pomocą Cloudflare i aktualnie przechodzi testy. Finalnie ma się pojawić u użytkowników jako część aktualizacji z poprawkami bezpieczeństwa.

Microsoft Edge Secure Network

Po włączeniu na komputerze użytkownika, Edge Secure Network ma szyfrować ruch sieciowy, tak by dostawcy internetu ani żadne inne niepowołane osoby nie mogły zbierać o nim informacji, szczególnie w obszarach, które wolelibyśmy, żeby pozostały prywatne – jak dane o stanie zdrowia. Nowa usługa ma też pomagać w ukrywaniu położenia, pokazując na zewnątrz wirtualne IP. Dzięki temu możliwy ma być także dostęp do usług normalnie niedostępnych w danym kraju.

Zobacz: Windows 11 – Microsoft testuje reklamy w Eksploratorze

Jednak Microsoft ukrywa tu pewien haczyk. Miesięcznie będzie można w ten sposób przesłać zaledwie 1 GB danych, a użytkownicy muszą się logować kontem Microsoft. Oficjalnie Cloudflare ma gromadzić jedynie informacje diagnostyczne, które będą kasowane co 25 godzin.

Nowa usługa jest aktualnie ciągle rozwijana i dopracowywana, ale łatwo przewidzieć sposób by samemu ją wypróbować zanim jeszcze zostanie oficjalnie wprowadzona na masową skalę. Nowa wersja Edge prawdopodobnie trafi najpierw do jednego z kanałów dla Insiderów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTheVerge
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię