Strona głównaWiadomościEkipa Friza wyceniona na 144 miliony złotych

Ekipa Friza wyceniona na 144 miliony złotych

Jedni go uwielbiają inni nienawidzą albo jest im zupełnie obojętny. Jednego nie można mu odmówić – sukcesu w biznesie. Friz ze swoją ekipą został wyceniony na 144 miliony złotych.

Jak podaje  serwis Wirtualne media, główny inwestor Ekipy – JR Holding jest obecnie w posiadaniu 12,3 mln akcji, stanowiących ok 12% kapitału. Wartość tego pakietu wynosi 17,218 milionów złotych. Na tej podstawie bardzo łatwo wyliczyć, że cały projekt Ekipa Friza jest wyceniany na blisko 144 miliony złotych.

Zobacz: Rozgrywka w Total War: Warhammer III zaprezentowana na nowym materiale wideo

Biorąc pod uwagę, że Friz zaczynał od filmików poświęconych Pokemon GO jest to mega sukces komercyjny. Dzięki dużej popularności projektu i liczbie subskrybentów na YouTube oraz popularności m.in. lodów możemy traktować Friza jako rękę Midasa lub kurę znoszącą złote jaja.

Co więcej, Ekipa Holding obecnie ma negocjować ze studiem All in! Games w sprawie produkcji i wydania gry wideo. Studio znane jako twórca Ghostrunnera, może być w stanie osiągnąć kolejny sukces i zarobić na tej współpracy całkiem niezłe pieniądze. Tego oczywiście im życzymy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię