Strona głównaEsportEkipa Izaka w walce o obronę tytułu ASUS ROG Community Challenge

Ekipa Izaka w walce o obronę tytułu ASUS ROG Community Challenge

Walka AGO Gaming w ramach MDL Global Challenge to nie jedyne esportowe emocje z udziałem Polaków, jakie możemy śledzić w ten weekend. Ekipa Piotra „Izaka” Skowyrskiego bierze udział w 2. edycji turnieju ASUS ROG Community Challenge, gdzie broni mistrzowskiego tytułu.

Przypomnijmy, że pierwsza edycja turnieju pod patronatem ASUSa dała początek organizacji i drużynie CS: GO założonej przez Izaka – Izako Boars. „Dzikom Izaka” dajmy jednak dzisiaj spokój i skupmy się na tym jak idzie teamowi „ROG IzakOOO” na Community Challenge. Póki co za Polakami jedno spotkanie, z ekipą z Rosji i Ukrainy, którą prowadzi strike – ukraiński weteran CS 1.6.

Mecz ten był rozgrywany systemem BO3, ale zakończył się – na szczęście dla Polaków – na dwóch mapach. Pierwszą (Train) Polacy wygrali dość pewnie, szczególnie w drugiej połowie dominując nad przeciwnikiem, gdy grali po stronie TT. Na Mirage’u nie szło już tak gładko, pierwsza połowa zdecydowanie należała do naszych przeciwników, za to po przejściu na stronę TT udało nam się doprowadzić do dogrywki. Tą wygraliśmy 4:2, a całą mapę 19:17, co w bardzo dużej mierze zawdzięczamy snajperowi Polaków, sorenowi, który z AWP siał istne spustoszenie w szeregach przeciwników i dokonywał akcji wręcz niemożliwych. Widać to także w statystykach spotkania, gdzie soren prowadził w polskiej drużynie z ratingiem 1,41.

Piątkowy mecz był spotkaniem ćwierćfinałowym, w półfinale zmierzymy się z ekipą z Francji. Ten mecz zostanie rozegrany w sobotę o 21:30. A ja jestem niezwykle ciekaw, czy sorenowi uda się w nim powtórzyć piątkowy wynik – i mam szczerą nadzieję, że tak, bo to może oznaczać, że mamy do czynienia z kolejnym niezwykłym talentem.

ASUS ROG Community Challenge:

ROG IzakOOO vs. ROG strike – 2:0 (16:9, 19:17)

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię