Strona głównaEsportAGO Gaming w półfinale Mountain Dew League Global Challenge. Chiefs i Space...

AGO Gaming w półfinale Mountain Dew League Global Challenge. Chiefs i Space Soldiers za słabi na polską formację

Po tym jak AGO Gaming zapewnili sobie awans do ESL Pro League, przyszła pora na walkę w MDL Global Challenge. 1. dzień tego turnieju to dwa spotkania AGO Gaming, oba zakończone wygranymi. Tym samym Polacy są już pewni gry w półfinale.

Mimo, że zarówno mecz z Chiefs jak i Space Soldiers zakończyły się dla Polaków zwycięstwami, miały bardzo różny przebieg. Australijczycy z Chiefs na mapie Train, grając w 1. połowie po stronie CT zdobyli tylko cztery punkty, a po zamianie stron sytuacja wcale nie wyglądała dla nich lepiej – do swojego dorobku dołożyli zaledwie jedno oczko. W przypadku meczu ze Space Soldiers – turecką formacją, która nie raz napsuła mnóstwo krwi polskim drużynom, z Virtus.pro na czele – na mapie Cobblestone po 1. połowie wydawało się, że AGO totalnie zdominują swoich przeciwników. Zamiana stron odbywała się bowiem przy wyniku aż 12:3 dla AGO. Wtedy jednak Space Soldiers odzyskali inicjatywę i zaczęli gonić wynik. Zawodnikom AGO w porę jednak udało się przebudzić i zatrzymali comeback Turków na 11. punkcie, czym zapewnili sobie awans do półfinału. Ten rozegrany zostanie w sobotę około godziny 23:00 czasu polskiego, a przeciwnikami Polaków będzie drużyna, która zajmie 2. miejsce w grupie B – na tę chwilę jest to amerykańskie SoaR.