Strona głównaWiadomościEkstremalnie podkręcony Aorus GTX 1060 Xtreme z pamięciami 9 Gbps

Ekstremalnie podkręcony Aorus GTX 1060 Xtreme z pamięciami 9 Gbps

Gigabyte, pod marką Aorus, wprowadza na rynek kolejną kartę graficzną z serii GTX 1060. Model o nazwie Xtreme charakteryzuje się mocno podniesionymi zegarami, wydajnym systemem chłodzenia i usprawnionymi pamięciami GDDR5 9 Gbps.

GeForce GTX 1060 Xtreme 9 Gbps to nowa karta graficzna w ofercie marki Aorus. Wykorzystuje ona nowe, usprawnione pamięci GDDR5. Pod względem wyglądu model ten przypomina Radeona RX 580 8 GB XTR, który został pokazany kilka dni wcześniej. Nie ma w tym nic dziwnego. Obie karty korzystają z tego samego systemu chłodzenia, który zajmuje aż 2,5 slota w obudowie komputera i składa się z dwóch wentylatorów o średnicy 90 mm każdy. W obu wariantach zastosowano również VR-Link, czyli złącza HDMI umieszczone na drugiej krawędzi. Pozwala to łatwiej podłączyć dodatkowe porty, coraz częściej trafiające na fronty wszelkiej maści obudów dla graczy.

Nowa karta Aorus wyróżnia się na tle konkurencji mocno podniesionymi zegarami fabrycznymi. Bazowe taktowanie rdzenia graficznego wynosi aż 1645 MHz. W trybie Boost osiąga ono 1873 MHz. Z kolei pamięć taktowania jest zegarem 2256 MHz. Pozostała specyfikacja to standardowe dla GTX-a 1060 6 GB 1280 procesorów strumieniowych, 80 jednostek teksturujących i 48 rasteryzatorów. Oczywiście karta ma 6 GB pamięci GDDR5 na 192-bitowej szynie. To wszystko sprawia, że Aorus GTX 1060 Xtreme to najprawdopodobniej jedna z najszybszych „tysiącsześćdziesiątek” na rynku. Producent jak na razie nie zdradził sugerowanej ceny detalicznej.

Źródło: VideoCardz

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię