Strona głównaWiadomościEl Risitas - człowiek - mem i kultowa postać Twitcha nie żyje

El Risitas – człowiek – mem i kultowa postać Twitcha nie żyje

Niewielu pamięta jak się naprawdę nazywał, ale każdy kojarzy jego śmiech. Zmarł człowiek-mem, hiszpański komik – Juan Joya Borja aka El Risitas, twarz twitchowego KEKW.

Juan Joya Borja aka El Risitas miał 65 lat. Na szerokie wody internetu, jako światowy fenomen, wypłynął 13 lat temu, właściwie tylko jednym filmikiem, ale nagranie to – w milionach przeróbek – zna każdy. Podobnie jak charakterystyczny śmiech komika. Co ciekawe, sporo osób kojarzy go jako Meksykanina – gdy tak naprawdę El Risitas pochodził z Hiszpanii, a konkretnie z Sevilii. Moją ulubioną była ta o stażystach – programistach, może odrobinę hermetyczna, ze względu na branżę – ale za każdym razem rozbawiała do łez.

Widzowie serwisu Twitch.tv znają go nie tylko z kultowego nagrania. Dla nich jest przede wszystkim twarzą jednej z najbardziej popularnych emotek – KEKW. Jest to oczywiście jego mina w trakcie charakterystycznego śmiechu z wywiadu, gdzie Juan śmieje się tak, że prawie się zapowietrza. Docenione nią mogą być tylko najlepsze żarty.

Zobacz: 10 najpopularniejszych gier Twitcha – luty 2021

Przyczyną śmierci były prawdopodobnie komplikacje, związane z operacją, jaką Juan przeszedł we wrześniu ubiegłego roku, związaną z problemami z krążeniem. W ich wyniku aktorowi musiała zostać amputowana noga.

Powspominajmy – jakie były Wasze ulubione przeróbki z El Risitas? Zostawcie je w komentarzach. A my pożegnamy tę kultową postać oddając mu hołd w gamingowym stylu – “press F to pay respects”.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceEl Mundo
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

11 KOMENTARZE

  1. I loved this guy, when I had a bad day I turned on and laughed until I cried….In my opinion, this man is a legend of memes and good humor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię