Strona głównaWiadomościElectronic Arts przebija Take-Two w walce Codemasters

Electronic Arts przebija Take-Two w walce Codemasters

Gdy wszyscy myśleli, że nowym wydawcą Codemasters będzie Take-Two, pojawia się Electronic Arts, “całe na biało” i rzuca pieniądze na stół. 

Zaplanowana i zapowiedziana kilka tygodni temu transakcja wykupu Codemasters przez Take-Two może nie dojść do skutku. Nagle do walki stanęło Electronic Arts, które jak twierdzi Sky News, wyłożyło na stół więcej niż oferowane przez Take-Two 960 milionów dolarów. Codemasters to popularny twórca gier wyścigowych, takich jak seria F1 czy recenzowany przez nas niedawno DiRT 5 czy seria Grid. Take-Two to wydawca serii GTA i Red Dead, natomiast EA zajmuje się przede wszystkim grami na licencjach (m.in. Star Wars) oraz seriami sportowymi. Kiedyś już pojawiały się edycje F1 sygnowane logo EA.

Zarówno EA jak i Take-Two to potężni i bogaci wydawcy, nie wiadomo jednak czy Take-Two zdecyduje się na odpowiedź. Jeśli chodzi o łączną kapitalizację, Electronic Arts jest mniej więcej dwa razy większe niż Take-Two.

Oprócz serii wyścigowych, przejęcie praw do wydawania gier Codemasters oznacza też możliwość publikowania gier takich jak Operation Flashpoing.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię