Strona głównaWiadomościElex godnym spadkobiercą serii Gothic

Elex godnym spadkobiercą serii Gothic

W sieci pojawiła się pierwsza recenzja najnowszej produkcji Piranha Bytes. Fani serii Gothic będą wniebowzięci. 

Wiele oczekujemy od Elexa, który już za miesiąc zadebiutuje na PC. Chcemy gry RPG mogącej pochłonąć nas na długie wieczory. Po kilku zaprezentowanych gameplayach mieliśmy sporo obaw dotyczących jakości rozgrywki i tematu opowiedzianej historii. Miks średniowiecza z futurystycznym klimatem jest dość awangardowym podejściem, nawet jeśli chodzi o gry, ale wygląda na to, że w praktyce sprawdza się idealnie.

Tego zdania jest redakcja Gamestar, która jako pierwsza wystawiła ocenę Elexowi. I to bardzo wysoką, bowiem na 10 punktów najnowsze RPG twórców Gothica otrzymało 8,5. Niemiecki portal podsumował swoją recenzję w niezwykle wyrazisty sposób: „Dzięki genialnym misjom i jeszcze lepszemu otwartemu światowi Elex jest najlepszą grą studia Piranha Bytes od czasów Gothica II, aczkolwiek powtarza jego błędy.” O dziwo, jej wady nie dotyczą optymalizacji lub poważnych usterek, których nie raz mogliśmy uświadczyć w serii gier o Bezimiennym.

Otwarcie mówi się za to, że nie jest to typowa gra AAA. Nie proponuje pięknej oprawy graficznej, miewa problemy z animacją postaci, a także ma zbyt krótkie wprowadzenie do gry. Mimo wszystko to prawdziwe RPG z krwi i kości, a nie psuedo gra akcji z elementami zadań do wykonania i uproszczonego rozwoju postaci. I co równie istotne, Elex będzie działać nawet na starszych maszynkach wyposażonych w GTX 760 z obniżonymi detalami.

Poniżej możemy sprawdzić jak bardzo różni się maksymalny poziom ustawień graficznych od tych, pozwalających zagrać na budżetowych komputerach.

   

Źródło: metacritics.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię