Strona głównaGryAktualnościEpic Games chciał mieć wyłączność na gry ekskluzywne Sony

Epic Games chciał mieć wyłączność na gry ekskluzywne Sony

W toku procesu sądowego pomiędzy Epic Games i Apple wyszło na jaw, że Epic ostrzył sobie zęby na tytuły ekskluzywne Sony. Firma chciała uzyskać wyłączność praw do publikacji gier Japończyków na PC.

Według informacji podanych przez serwis PC Games, Epic Games proponowało Sony zaliczkę w wysokości 200 milionów dolarów za udostępnienie tytułów ekskluzywnych PlayStation. Dane te pochodzą z dokumentów procesu sądowego jaki toczy się pomiędzy Epic a Apple. Dokument nie wyszczególnia o jakie konkretnie gry chodziło.

Zobacz: Dead by Daylight – szczegóły fabularnego dodatku z Left 4 Dead

W dokumentach opisano jedynie ogólny plan potencjalnej umowy, według której Sony miałby otrzymać 200 milionów dolarów za 4-6 gier lub 200 milionów za każdą z tych 4-6 gier.

Epic Games Store

Skrót MG jaki znalazł się w dokumentacji możemy odczytać jako minimum guarantee, czyli minimalną gwarancję. Obecnie w sklepie Epic znajdziemy dwie gry Sony, czyli ReadySet oraz Predator: Hunting Grounds. Pierwszy dostępny jest tylko na Epic, drugi z kolei dopiero po 12 miesiącach pojawił się też na Steam.

Jednak raczej mało prawdopodobne, że za którykolwiek z tych tytułowe pic zapłacił 200 milionów. Bardziej prawdopodobne jest, że przedmiotem rozmów były Horizon: Zero Dawn i Days Gone. Jednak ostatecznie obie gry trafiły zarówno na EGS jak i Steam.

Co ciekawe, Epic podobne propozycje złożył również Nintendo oraz Microsoftowi. Jednak Microsoftowi bardziej po drodze było z Vale, które dostało Gears 5 i Halo: The Master Chief Collection. Nintendo z kolei raczej nie jest zainteresowane tego typu współpracą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię