Strona głównaGryAktualnościEpic Games przekaże część z wpływów z Fortnite na pomoc Ukrainie

Epic Games przekaże część z wpływów z Fortnite na pomoc Ukrainie

Epic Games ogłosiło, że przekaże na pomoc Ukrainie wpływy z Fortnite, jakie pojawią się w ciągu kolejnych dwóch tygodni.

Dzisiaj startuje Sezon 2 trzeciego rozdziału Fortnite, z czym związane jest duże wydarzenie w grze. Autorzy i wydawca z Epic Games wykorzystują tę okazję by po pierwsze – zebrać fundusze na pomoc, a po drugie – szerzyć świadomość tego co się dzieje w Ukrainie wśród fanów gry. Firma ogłosiła, że przekaże na pomoc Ukrainie wszystkie środki, jakie wpłyną w związku z Fortnite w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Swoją inicjatywę Epic ogłosił na koncie na twitterze, na kilka godzin przez aktualizacją gry do nowego sezonu. Przez wszystkie środki można tutaj rozumieć zakupy paczek V-Bucksów, subskrypcje i odnowienia Fortnite Crew, podarowane przepustki bitewne oraz paczki z przedmiotami kosmetycznymi.

Epic zaznacza, że pieniądze zostaną przekazane bezpośrednio do programów i organizacji Direct Relief, UNICEF, United Nations World Food Programme oraz UN Refugee Agency. Pieniądze zostaną przekazane od razu po zamknięciu okresu 2 tygodni – bez czekania na to, aż faktycznie spłyną z kont partnerów, którzy obsługują płatności w grze.

Zobacz: John Cena sugeruje crossover z Fortnite

W ciągu minionego miesiąca wiele gier związanych z branżą gier wsparło Ukrainę. Decyzja Epic Games jest o tyle ważna, że wiąże się z szumem medialnym wokół nowego sezonu. Co więcej, do akcji ma też przyłączyć się Xbox, który też przekaże wszystkie wpływy z Fortnite na tę konsolę z nadchodzących 2 tygodni.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceShacknews
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię