Strona głównaWiadomościTargi i konferencjeEpic Games pozwało organizatorów festiwalu Fortnite Live w Norwich

Epic Games pozwało organizatorów festiwalu Fortnite Live w Norwich

We wczorajszym artykule informowaliśmy Was o nielicencjonowanym i tragicznie zorganizowanym festiwalu Fortnite Live w Norwich. Zastanawialiśmy się, czy Epic pozwie organizatorów tej żenady. I nie musieliśmy długo czekać. Epic Games oficjalnie złożyło pozew sądowy.

Wspominana impreza odbyła się w miniony weekend w Norwich w Anglii. Ceny biletów za uczestniczenie w tej wątpliwej przyjemności kosztowały od 12 do 20 funtów. Długie kolejki oraz fatalna organizacja imprezy stała się przyczyną zwrotów pieniędzy. Co ciekawe oficjalna strona wydarzenia na Facebooku zniknęła.

Zobacz: Angielski Festiwal Fortnite Live kompletną katastrofą

Cała impreza w rzeczywistości niewiele miała wspólnego z Fortnite i w żadnym wypadku nie była oficjalnie licencjonowana przez Epic Games, pomimo wszechobecności nazwy i znaków towarowych gry.

W dzisiejszym oświadczeniu prasowym Epic informuje:

Jakość doświadczeń gracza jest dla nas niesamowicie ważna, niezależnie od tego czy dotyczy gry, czy oficjalnych wydarzeń publicznych, takich jak zeszłoroczny Fortnite Pro-Am.

Epic Games nie było w żaden sposób związane z wydarzeniem, które miało miejsce w Norwich, a my wystosowaliśmy roszczenie przeciwko organizatorem w High Court of London.

Co ciekawe organizator Fortnite Live, Exciting Events, obiecał wcześniej, że w przyszłym roku również zorganizuje imprezę.

To jest dla dzieci, które kochają grę w Fortnite. Chciałbym, żeby to była coroczna impreza. W przyszłym roku będzie o wiele lepsza.

Raczej nie powinniśmy się spodziewać kolejnego tego typu wydarzenia w przyszłym roku i całe szczęście. Nie mniej jednak cała historia poprawiła mi humor na wiele godzin. Epic ma ostatnio szczęście w kwestiach prawnych,

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię