Strona głównaWiadomościRozrywkaPojedynki na miecze świetlne oficjalnym sportem we Francji

Pojedynki na miecze świetlne oficjalnym sportem we Francji

Odkąd po raz pierwszy obejrzałem Gwiezdne Wojny chciałem stać się posiadaczem miecza świetlnego żeby móc walczyć z innymi. Teraz można powiedzieć, że częściowo moje marzenie się spełnia. Francuska Federacja Szermierki uznała, pojedynki z użyciem mieczy świetlnych za oficjalny sport na równi z szermierką.

Federacja podjęła kroki, aby nowy sport stał się bardziej atrakcyjny dla młodszego pokolenia i opracowała zasady, dzięki którym  pojedynki na miecze świetlne będą wyglądały tak jak ich odpowiedniki na dużym ekranie. Gracze muszą używać podświetlonej broni imitującej miecz świetlny, ta będzie wykonana z poliwęglanu. Niestety jeszcze nie opracowaliśmy technologii pozwalającej na magnetyczne uwięzienie plazmy w kształt ostrza. Oznacza to, że podczas pojedynków nikt nie będzie przecinany na pół czy choćby tracił rąk, co było popularne w filmach. Dla zachowania pełni bezpieczeństwa gracze będą nosili maski i zbroje.

Zobacz: EA anulowało grę Star Wars z otwartym światem

Do gry zostały wprowadzone również dodatkowe zasady, które uatrakcyjnią rozgrywkę. Gacze muszą wykonywać pełne zamaszyste ruchy, aby dawać szansę przeciwnikowi na sparowanie ciosu oraz nadawać epickości walki. Zakazane jest stosowanie szybkich ukłuć, z jakimi mamy do czynienia podczas klasycznych walk „pszczelarzy”.

Zobacz: Twórcy Gry o Tron zajmą się scenariuszem nowej trylogii Gwiezdnych Wojen

Dalej już bardziej sportowo, punkty przyznawane są w zależności od miejsca trafienia. Cios w głowę lub tułów daje pięć punktów, ramiona, nogi i ręce dają trzy punkty. Cios w rękę zaledwie jeden. Wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie 15 punktów. Walka trwa trzy minuty, a w przypadku, gdy nikt nie zdobędzie wymaganej liczby punktów punktów wygrywa ten z wyższym wynikiem.

Teraz pozostaje czekać aż pojedynki na miecze świetlne staną się oficjalną dyscypliną olimpijską. Miejmy nadzieję, że technika pójdzie tez na przód i pozwoli na organizację meczy Quidditcha, które będą wygadały jak te w filmach o Harrym Potterze.

 

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetheverge
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię