Strona głównaGryAktualnościEpic Games pozywa YouTubera z 1,7 mln subskrybentów

Epic Games pozywa YouTubera z 1,7 mln subskrybentów

Epic Games – twórcy Fortnite’a – pozwali znanego YouTubera z 1,7 mln subskrybentów na koncie. Zdaniem dewelopera nie tylko używa on cheatów, ale jeszcze je sprzedaje za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Golden Modz nie jest może specjalnie znany w Polsce, ale jest to YouTuber, który uzbierał ponad 1,7 mln subskrypcji. Do takiej liczby trzeba podchodzić z szacunkiem. Ale najwyraźniej tak duże grono fanów nie przeszkadza Epic Games, aby wejść z YouTuberem na ścieżkę wojenną. Twórcy Fortnite’a pozwali Gooden Modza, którym okazał się być niejaki Brandon Lucas. Ich zdaniem swoimi filmami promuje on oprogramowanie do oszukiwania w grach, które dodatkowo sprzedaje na swojej stronie internetowej.

– Chociaż twierdzi on, że nie popiera oszukiwania w grach opartych na rywalizacji i robi swoje filmy tylko w celach rozrywkowych, to w rzeczywistości Lucas używa tych materiałów do pokazywania i promowania cheatów oraz sprzedawania ich na swojej stronie. Lucas zachęca do kupowania oprogramowania tego typu, a także kont z już wgranymi cheatami – możemy przeczytać w pozwie Epic Games.

Co ciekawe, w pozwie Epic Games wspomina też o innym YouTuberze – Exentric, z którym Golden Modz miał współpracować przy niektórych filmach. Obaj mieli się nabijać, że cheaty dają im specjalne mocy do trollowania i eliminowania dziesiątek przeciwników. Oczywiście Lucas broni się przed tymi oskarżeniami i twierdzi, że chodzi tylko o zabawę i nie rozumie, jak z tego powodu może być pozywany do sądu. Otóż drogi YouTuberze – możesz, a nawet powinieneś być pozwany!

Już wcześniej Epic Games w podobnej sprawie pozwało 14-latka. Sprawa ciągle jest w toku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię