Advertisement
Strona głównaGryChcesz darmowe gry od Epic Games? Włącz 2-stopniową weryfikację

Chcesz darmowe gry od Epic Games? Włącz 2-stopniową weryfikację

Jeśli kolekcjonujecie darmowe gry od Epic Games Store, to musicie przygotować się na małą, tymczasową zmianę. Przez najbliższe tygodnie gry odbierzecie tylko i wyłącznie pod warunkiem włączenia 2-stopniowej weryfikacji na swoim koncie.

Epic Games Store oficjalnie ogłosił, że od wczoraj (28 kwietnia) aż do 21 maja 2020 roku darmowe gry w ich sklepie będą dostępne tylko i włącznie dla użytkowników, którzy włączą na swoich kontach 2-stopniową weryfikację.

– Wprowadzamy te zmiany, aby zachęcić graczy do podjęcia kroków w celu zwiększenia bezpieczeństwa swoich kont Epic – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Sama decyzja nie wydaje się dziwna. W końcu 2-stopniową weryfikację powinniśmy mieć włączoną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Natomiast dziwić może ograniczenie czasowe. Po 21 maja taka forma zabezpieczenia konta nie będzie już wymagana. Pewnie większość graczy ją pozostawi, ale podejrzewam, że będzie też spora część, która od razu wyłączy 2-stopniową weryfikację.

– Wiemy, że dla niektórych jest to nieudogodnienie, ale chcemy zapewnić jak najlepsze rozwiązania w celu ochrony Waszych kont Epic – głosi oświadczenie.

W mojej ocenie szczególnie warto włączyć 2-stopniową weryfikację konta, bo już od jutra w Epic Games Store dostępne będą za darmo dwie świetne gry – Crashlands oraz Amnesia: The Dark Descent. Poza tym to dodatkowe bezpieczeństwo.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię