Strona głównaGryAktualnościEpic Games Store gra ostro. Kolejne duże tytuły na wyłączność

Epic Games Store gra ostro. Kolejne duże tytuły na wyłączność

Walka między Epic Games Store a Steamem nabiera coraz większego rozpędu i wygląda na to, że nowa platforma zaczyna w tym wyścigu wygrywać. Twórcy Fortnite’a zdobyli kolejne duże tytuły na wyłączność. Wygląda na to, że wszyscy musimy zacząć zaprzyjaźniać się z Epic Games Store.

Wczoraj informowaliśmy Was o tym, że na PC-tach zadebiutują gry Quantic Dream, które do tej pory były dostępne tylko na konsolach PlayStation. Mowa o naprawdę bardzo dobrych produkcjach – Beyond: Two Soulds, Detroit: Become Human i Heavy Rain. Co ważne w całej tej historii, będą one dostępne tylko w Epic Games Store. Dokładna premiera nie jest jeszcze znana, ale wiadomo, że zadebiutują jeszcze w tym roku.

Zobacz: Epic Games Store potajemnie zbiera nasze dane ze Steama?

Ale na tym lista ekskluzywnych tytułów w Epic Games Store się nie kończy. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że twórcy Fortnite’a na wyłączność zdobyli także mocno wyczekiwaną grę RPG The Outer Worlds, a także Control, czyli trzecioosobową strzelankę produkcji Remedy Entertainment. Obie z tych gier zapowiadają się bardzo ciekawie i zdobycie ich na wyłączność z pewnością jest dużym ciosem dla Steama. Powoli zaczynamy dochodzić do sytuacji, w której platforma Valve nie otrzymuje prawie żadnych wielkich, nowych produkcji.

Zobacz: Epic Games Store zmieni się diametralnie w najbliższych miesiące. Znamy konkretne plany

Warto w tym miejscu jeszcze zaznaczyć, że Control będzie dostępne także w sklepie Microsoftu, ale przecież Remedy stało się częścią amerykańskiego giganta, więc nie powinno to dziwić. Poza tym wszystkie gry na wyłączność będą dostępne w Epic Games Store przez rok. Po 12 miesiącach pojawią się także na Steamie. Ale to raczej marne pocieszenie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię