Strona głównaGryAktualnościGoogle Stadia nie potrzebuje bardzo szybkiego Internetu

Google Stadia nie potrzebuje bardzo szybkiego Internetu

Najważniejszą rzeczą potrzebą do działania strumieniowania gier Google Stadia będzie Internet. Twórcy usługi zapewniają, że nie będziemy potrzebować super-szybkiego połączenia.

Wśród informacji na temat usługi Google Stadia brakowało do tej pory wymagań dotyczących połączenia Internetowego. Wiadomo tylko, że ma być szybki i stabilny.

Szybki i stabilny to jednak pojęcie względne. Dla jednego będą to prędkości rzędu 100 Mb/s, a dla innego 20 Mb/s. Według Nvidii szybko i stabilnie, co pozwala na płynną rozgrywkę w usłudze GeForce Now w rozdzielczości FullHD i przy 60 klatkach na sekundę, oznacza Internet o prędkości 50 Mb/s. Powiedzmy sobie szczerze, w Polsce nie zawsze jest to możliwe do osiągnięcia. Nie każdy ma w końcu dostęp do dobrze działającego światłowodu.

Zobacz: Google Stadia – oto nowa usługa, która pozwoli na granie wszędzie i niemal na wszystkim

W przypadku Google Stadia wymagania będą znacznie skromniejsze. Do płynnej rozgrywki w 60 klatkach na sekundę przy rozdzielczości FullHD ma wystarczyć Internet o szybkości 25 Mb/s. Dobrą płynność, czyli zapewne w zakresie 30-60 FPS ma zapewnić nawet wolniejsze łącze. Do płynnego 4K ma wystarczyć już 30 Mb/s, ale zapewne prędkość animacji będzie zbliżona do 30, a nie 60 klatek na sekundę.

Zobacz: Przetestowali Google Stadia. Jak duże są opóźnienia i czy da się wygodnie grać?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię