Strona głównaGryAktualnościEpic Games Store z nową funkcją, którą chcieli gracze

Epic Games Store z nową funkcją, którą chcieli gracze

Epic Games Store wkrótce zostanie wzbogacony o nową funkcję, której gracze wręcz się domagali. na razie jest ona testowana przy okazji gry Ark: Survival Evolved. O co konkretnie chodzi?

Epic Games Store jest już stałym elementem gamingowego krajobrazu. W sklepie pojawia się coraz więcej gier. Co tydzień otrzymujemy też darmowe produkcje – raz lepsze, a raz gorsze, ale jednak za darmo. Nie brakuje też promocji, w ramach których sporo tytułów można zdobyć w niższych cenach. Pomimo tego wielu graczy wciąż aktywnie walczy z EGS, nazywając platformę złą i szkodliwą. Wśród wielu argumentów pojawia się między innymi ten o ubogiej funkcjonalności. Uczciwie trzeba przyznać, że sporo w nich racji, ale – chociaż powolnie – to Epic Games systematycznie dodaje kolejne mechanizmy.

Najnowszym dodatkiem do Epic Games Store jest system osiągnięć w grach. Póki co mechanizm jest testowany między innymi na Ark: Survival Evolved, ale wkrótce powinien zostać rozszerzony o kolejne produkcje. Tak przynajmniej zapewnia Epic Games na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

– W niektórych grach w EGS mogą pojawiać się osiągnięcia w miarę ich odblokowywania. To jest wczesna wersja tej funkcji i możesz spodziewać się zmian i korekt. W przyszłości będziemy mieć więcej informacji na temat osiągnięć, więc bądź na bieżąco! – głosi wpis Epic Games Store.

Taka informacja zdecydowanie cieszy. Jak już wspominałem – Epic Games Store wciąż pod wieloma względami daleko do Steama, Uplay czy nawet Origina. Jednak programiści uwijają się z robotą, aby jak najszybciej dodać nowe funkcje, które być może przekonają niezadowolonych graczy. Sam nie widzę absolutnie nic złego w nowej platformie. Ot kolejna ikonka na pulpicie, która nic nie zmienia w moim gamingowym życiu. Tymczasem konkurencja zawsze jest dobra dla klienta końcowego, więc tak naprawdę powinniśmy cieszyć się z obecności EGS.

Jeśli chcecie sprawdzić, co jeszcze ma w planach Epic Games, to możecie wejść na Trello, gdzie twórcy mają przygotowany cały plan aktualizacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamer
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię