Strona głównaGryAktualnościSteam zbyt długo był na uprzywilejowanej pozycji. Wojna z EGS była nieunikniona

Steam zbyt długo był na uprzywilejowanej pozycji. Wojna z EGS była nieunikniona

Szef holenderskiej firmy Triumph Studios (twórcy między innymi Age of Wonders i Overlord) jest zdania, że wojna między Epic Games Store i Steamem była nieunikniona. Jego zdaniem to dlatego, że Valve zbyt długo miało dominującą pozycję.

W wywiadzie dla serwisu GamesBeat szef i zarazem jeden ze współzałożycieli Triumph Studios – Lennart Sas – powiedział, że jego zdaniem wojna między Epic Games Store i Steamem była nieunikniona.

– To musiało się wydarzyć. Steam był na bardzo uprzywilejowanej pozycji przez bardzo długi czas. Można było się spodziewać, że ktoś w końcu będzie próbował im zagrozić. Jednak myślę, że w przyszłości większą rzeczą będą serwisy streamingowe. Jest sporo dużych inwestycji w ten segment. To będzie ogromna zmiana. To zaledwie początek dużych zmian na rynku cyfrowym – powiedział Lennart Sas.

Zobacz: Nadchodzi kolejny konkurent Steama. Jeszcze większy i jeszcze bogatszy niż Epic Games

Przy okazji padło pytanie o nadchodzące Age of Wonders: Planetfall i to, czy gra będzie dostępna ekskluzywnie tylko w Epic Games Store. Szef Triumph Studios zapewniał, że tak się nie stanie. Gra ma być dostępna na kilku platformach. Przyznał, że nie zna wszystkich, ale jedną z nich na pewno jest Steam.

Jak już wspominałem w jednym z wcześniejszych tekstów – Epic Games Store może początkowo denerwować graczy, ale ostatecznie wyjdzie nam to wszystkim na dobre. Steam zbyt długo miał dominującą pozycję i nie musiał nic robić, aby ją utrzymać. To w końcu się zmieniło i konkurencja pomiędzy platformami powinna zmusić obie strony do walki o klienta. A to doskonała sytuacja dla graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię