Strona głównaWiadomościHardwareIntel Core i9-9990XE trafił do sprzedaż. Kosztuje skromne 3 tys. euro

Intel Core i9-9990XE trafił do sprzedaż. Kosztuje skromne 3 tys. euro

Pomimo tego, że miał być dostępny tylko na aukcjach dla twórców zestawów komputerów, to w sklepie CaseKing pojawił się procesor Core i9-9990XE z rodziny Skylake X. Oznacza to, że może go kupić każdy chętny konsument. Problem polega na tym, że kosztuje 3 tys. euro.

Mogłoby się wydawać, że Core i9-9990XE to najmocniejszy procesor z linii HEDT. Ale patrząc na jego specyfikację jest to tylko częściowa prawda, bo jest to konstrukcja, która ma mniej fizycznych rdzeni niż teoretycznie słabsze modele i9-9990XE oraz i9-9960X. Jednak Intel twierdzi, że jest to model skierowany przede wszystkim na rynek finansowy, w którym to 14 rdzeni o wyższym taktowaniu sprawdzi się lepiej niż 18 rdzeni z niższą częstotliwością działania.

Zobacz: AMD Gonzalo – oto układ SoC do konsol nowej generacji. Za chwilę rusza masowa produkcja

Intel zapowiadał, że procesor będzie dostępny tylko na specjalnych aukcjach, organizowanych dla twórców zestawów komputerowych. Jednak pomimo tego układ trafił do oferty sklepu CaseKing, a to oznacza, że może go kupić każdy, kto dysponuje odpowiednią gotówką. W tym momencie należy zaznaczyć, że „odpowiednią” jest tutaj słowem kluczowym, bo jego koszt to aż 2999 euro. Według aktualnego kursu (4,28 zł) daje to kwotę 12835,72 zł.

Zobacz: AMD sprzedaje w Europie dwa razy więcej procesorów od Intela

Ale to nie wszystko. Procesor możemy też kupić jako część zestawu komputerowego CaseKing o nazwie King Mod CKPC-843, który kosztuje aż 13 tys. euro. To dlatego, że jest to zestaw skierowany do streamerów i w jednej obudowie znajdują się tak naprawdę dwa komputery – jeden do grania i drugi do streamowania.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię