Strona głównaGryAktualnościEpic's Metahuman Creator – rewolucja w modelowaniu twarzy

Epic’s Metahuman Creator – rewolucja w modelowaniu twarzy

Epic twierdzi, że nowe oprogramowanie Metahuman Creator pozwoli deweloperom tworzyć wysokiej jakości modele twarzy w mniej niż godzinę. Tym samym może to skrócić tworzenie gier o całe miesiące.

Stworzenie postaci, które będą wyglądały autentycznie i naturalnie zajmuje deweloperom długie miesiące. Czas ten wydłuża się jeszcze bardziej gdy graficy muszą uwzględnić różnorodność etniczną bohaterów. Wiele wskazuje na to, że wkrótce ta droga przez mękę może stać się przyjemnym spacerkiem po niedzielnym obiadku.

Epic Games zaprezentowało narzędzie, które ma pomóc usprawnić modelowanie postaci. Aplikacja MetaHuman Creator skraca czas na stworzenie realistycznego modelu postaci z miesięcy do mniej niż godziny. Działanie aplikacji zostało zaprezentowane na udostępnionym dzisiaj materiale, który możecie obejrzeć poniżej.

Jak wyjaśnia Epic:

Kiedy wprowadzasz poprawki, MetaHuman Creator łączy rzeczywiste przykłady w bibliotece w wiarygodny sposób z ograniczeniem danych. Możesz wybrać punkt początkowy, wybierając szereg wstępnie ustawionych twarzy, które mają pomóc Twojemu człowiekowi z różnorodnej bazy danych.

Aplikacja ma być nie tylko wszechstronna, ale pozwalać również na łatwe udostępnianie efektów pracy. Gotową postać będzie można szybko zaimplementowaćw Unreal Engine i natychmiast wykorzystać na silniku gry. Co więcej, Epic planuje wypuszczenie jeszcze w tym roku Unreal Engine 5. Oba narzędzie mogą pomóc deweloperom w szybszym niż dotychczas tworzeniu gier.

Miejmy nadzieję, że ich jakość będzie na dobrym poziomie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię