Strona głównaWiadomościEscape from Tarkov na ostatniej prostej. Start bety zaplanowano na nadchodzące lato

Escape from Tarkov na ostatniej prostej. Start bety zaplanowano na nadchodzące lato

Takiego realizmu w grach jeszcze nie było. To może być nowy rozdział dla FPS-ów MMO.

Wszyscy, którzy oczekują pierwszego gongu dla Escape from Tarkov ucieszą się na wieść o zbliżającym się terminie zniesienia NDA, które ograniczało ilość udostępnianych materiałów przez twórców gry. Na stronie dewelopera Battlestate Games można odnaleźć kilka filmików z wersji alpha i trochę screenów, jednak to wciąż za mało by głośno móc wypowiadać się o tym, czy Ucieczka z Tarkova zamiesza w grach multiplayer. Wraz z datą 24 marca możemy zostać zasypani nowymi klipami i informacjami o rozgrywce czy planowanej premierze (o której już się mówi w internetowych kuluarach, że nastąpi jeszcze w tym roku).

Wschodnioeuropejski klimat nie powinien okazać się zbyt odpychający dla graczy, bowiem jest on pełen realizmu i rzadko spotykanej mechaniki systemu rozwijania postaci. Począwszy od pedantycznego podejścia do balistyki pocisków, indywidualnego charakteru działania broni. Ciekawie zapowiada się również sposób reagowania kierowanej postaci na zadane obrażenia i wszelkie aspekty dotyczące uwarunkowań biologicznych, w tym nawodnienie organizmu, poziom ciśnienia krwi, kontuzje, złamania kości, wyczerpanie.

Gra będzie nastawiona typowo na rozgrywkę wieloosobową, więc o kampanii single możemy zapomnieć. Aczkolwiek wiele z elementów znanych z pojedynczego trybu gry zostanie żywcem przeniesione do Ucieczki z Tarkova. Warto tu wspomnieć o zdobywaniu punktów i odblokowywaniu nowych umiejętności, zaawansowanym modyfikowaniu broni, a także o dużej interakcji gracza z otoczeniem.

Nie wiem jak Wy, ale już w tym momencie mogę stwierdzić, że Escape from Tarkov będzie czymś rewolucyjnym. Jedynym co może odebrać jej sławę to kiepska optymalizacja. Aby się o tym przekonać można wziąć udział w beta testach, które rozpoczną się w okolicach pory letniej. Przed tym upewnijcie się, czy Wasze maszynki będą w stanie udźwignąć produkcję Battlestate Games.

Wymagania Minimalne:
OS: Windows 7/8/10 (64 Bit)
Procesor: dwurdzeniowy 2.4 GHz (Intel Core 2 Duo, i3), 2.6 GHz (AMD Athlon, Phenom II)
RAM: 6 GB
Karta graficzna: kompatybilna z DX9, 1 GB VRAM
Miejsce na dysku: minimum 8 GB
Połączenie internetowe

Wymagania Rekomendowane:
OS: Windows 7/8/10 (64 Bit)
Procesor: czterordzeniowy 3.2 GHz (Intel i5, i7), от 3.6 GHz (AMD FX, Athlon)
RAM: od 8 GB wzwyż
Karta graficzna: kompatybilna z DX11,  2 GB VRAM
Miejsce na dysku: minimum 8 GB
Połączenie internetowe

Źródło: escapefromtarkov.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię