Strona głównaWiadomościKlawiatura mechaniczna Corsair K63. Sprzęt dla miłośników grania przez duże "G"

Klawiatura mechaniczna Corsair K63. Sprzęt dla miłośników grania przez duże „G”

Klawiatura to podstawowe wyposażenie każdego gracza. Kiedy w grę wchodzi wysoka precyzja i wygoda model Corsair K63 będzie niezastąpiony.

Katalog klawiatur mechanicznych stale powiększa się o nowe modele, potrafiące wycisnąć 100% szybkości palców, a w tym rzecz by podczas rozgrywek reakcja sprzętu na zamiary graczy była jak najlepsza. Corsair wie, ile znaczy dynamika ruchu w świecie e-sportu i amatorskich turniejów, dlatego swój nowy produkt K63 dedykuje właśnie dla najbardziej wymagających graczy.

Zastosowane w niej przełączniki MX Red Cherry działają w sposób liniowy. Aby załapały komendę manualną wystarczy im 2 mm nacisku z przedziału do 4mm. Mechanizm klawisza nie spowalnia ruchu pozwalając na szybkie przejścia pomiędzy wszystkimi znakami klawiatury. Jest to przydatne w grach multiplayer, gdzie dynamika poruszania się w grze decyduje o życiu i śmierci.

Na wygodę działania wpływa również jej rozmiar. Pozbawiona jest klawiszy numerycznych, dzięki czemu zajmuje znacznie mniej miejsca na biurku, które można przeznaczyć na większą podkładkę pod mysz. Pomimo mniejszej powierzchni klawiatury, nie zapomniano dodać przycisków multimedialnych wykorzystywanych do odtwarzania filmów i muzyki, jak np.: przycisk stop, play, mute. Niedaleko logo Corsair znajdziemy również klawisz funkcyjny do przestawienia klawiatury w tryb gry. Za sprawą jednego przycisku możemy wyłączyć znane skróty z Windowsa powodujące minimalizowanie uruchomionych aplikacji lub pojawienie się menu, które przesłania obraz.

Klawiatura mechaniczna bez podświetlenia LED straciłaby cały swój urok, toteż „Korsiarz” pod wszystkie przełączniki wmontował czerwone diody nadające wysmakowany efekt świetlny. Poziom migającego lub stałego światła możemy zmieniać przy pomocy klawisza funkcyjnego sąsiadującego z trybem gry. Ponadto za pomocą aplikacji Corsair Utility Engine zmienimy natężenie czerwonej aury dla każdego pojedynczego przycisku i przy okazji ustawimy sobie kilka makr przydatnych w grach.

Korsarze skazali swoją klawiaturę K63 na dwa lata w zawieszeniu i do zakończenia wyroku nie ma prawa się zepsuć. Kto ją chce będzie musiał wyłożyć 80 dolarów.

Źródło: corsair

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię