Strona głównaEsportESL One Cologne wkracza w fazę półfinałów. Gospodarze w ćwierćfinale upokorzyli G2...

ESL One Cologne wkracza w fazę półfinałów. Gospodarze w ćwierćfinale upokorzyli G2 Esports

Na turnieju w Kolonii przed nami dzień półfinałów. Do walki o awans do jutrzejszego wielkiego finału staną naprzeciwko siebie: zawodnicy Astralis, którzy zmierzą się z Natus Vincere, oraz FaZe, których czeka ciężkie zadanie pokonania graczy BIG na ich ziemi.

Awans BIG do półfinału to jedno, ale czymś kompletnie innym jest styl w jakim to zrobili. Ich pojedynek z G2 Esports zakończył się po dwóch mapach, w czasie których zobaczyliśmy dwa kompletnie różne oblicza francuskiego super-teamu, jak niegdyś określano G2 Esports. Pierwsza była bowiem całkiem wyrównana i nic jeszcze nie zapowiadało nadchodzącej katastrofy. Po chwilowym objęciu przez BIG prowadzenia, do głosu doszło G2 doprowadzając do stanu 7:4. Dalsza część starcia na Cache to ciągła zmiana na stanowisku lidera, która połączona z chocke’iem przy rundzie mapowej BIG ostatecznie doprowadziła do dogrywki – w tej mocniejsi okazali się zawodnicy BIG, wspierani przez niemal 15 tysięcy osób w hali.

Natomiast na Dust2 coś po tej przegranej dogrywce w zawodnikach G2 pękło i popadli w totalną niemoc i bezradność – nie byli w stanie zdobyć ani jednego punktu i coraz bardziej wyraźna stawała się wizja upokorzenia do zera. Nie doszło do niego co prawda, bo jedyny, honorowy punkt udało się G2 zdobyć przy stanie 14:0, ale chwilę później było już po meczu.

Pierwszy dzisiejszy półfinał zostanie rozegrany ok. godziny 15:00, a drugi ok. 18:30. Kto Waszym zdaniem awansuje do finału?

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię