Strona głównaEsportEsport Association I Twitch startują z projektem skierowanym do polskich uczelni i...

Esport Association I Twitch startują z projektem skierowanym do polskich uczelni i studentów

Bardzo cieszą mnie wszelkie oddolne inicjatywy jakie pojawiają się w polskim środowisku esportowym. Jedną z nich był zeszłotygodniowy Ogólnopolski Kongres Sportów Elektronicznych, o którym mogliście przeczytać tutaj. Przedstawiono na nim bardzo ciekawy projekt skierowany do polskich uczelni.

Projektem tym jest Edu Sports League – ogólnopolska liga akademicka. Na początku w jej ramach odbywać się będą rozgrywki w League of Legends, a najważniejszym założeniem jest długoterminowa współpraca z polskimi uczelniami. Start „zerowego” sezonu zaplanowano na 7 kwietnia tego roku, a całe rozgrywki potrwają 7 kolejek, rozgrywanych w każdą sobotę. Osiem najlepszych zespołów awansuje do fazy play-off. Zwycięzcy otrzymają szansę rozgrywania spotkań w Pucharze Polski Cybersport, a ponad to reprezentowania swojej uczelni w międzynarodowych rozgrywkach z cyklu University Esports Masters. To pierwsza tego typu okazja w amatorskich rozgrywkach esportowych, możliwa dzięki dołączeniu Esports Association jako 7. organizacji zrzeszonej pod banderą University Esports Masters.

Ważnym partnerem całego przedsięwzięcia jest platforma Twitch, która uruchomiła program Twitch Student. Wspiera on uczelnie i studentów chcących promować swoje uczelniane społeczności. Otrzymują oni w tym celu dedykowane narzędzia i mają możliwość czerpania zysków ze swoich streamów. Program Twitch Student działa już na ponad 50 uczelniach w USA i powoli pojawia się w Europie – start Edu Esports League oznacza także jego wejście do Polski.

Zainteresowani udziałem nadal mogą zgłaszać swoje kandydatury. Sezon zerowy nie będzie jeszcze rozgrywany z terenu poszczególnych uczelni, ale w kolejnych edycjach mają one otrzymać wsparcie niezbędne do organizacji rozgrywek u siebie. Zgłoszenia można wysyłać do 23 marca na adres ma***************@es****************.pl.

Źródło: Esports Association

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię