Strona głównaWiadomościGlobalny problem w oprogramowaniu Oculus Rift powoduje wyłączenie zestawu. Firma obiecuje naprawić...

Globalny problem w oprogramowaniu Oculus Rift powoduje wyłączenie zestawu. Firma obiecuje naprawić problem.

Producent zestawów VR Oculus Rift na długo zapamięta dzisiejszą datę. Błąd w oprogramowaniu spowodował, że niemal wszystkie zestawy stały się praktycznie bezużyteczne. Po uruchomieniu urządzenia przed oczami każdego użytkownika wyświetla się komunikat “Can’t Reach Oculus Runtime Service”.

Powodem problemu jest błąd oprogramowania, który możemy porównać do tego jaki występował przy zmianie daty z 1999 na 2000 rok. Okazuje się, że dzisiaj mógł wygasnąć certyfikat na usługę Oculus Runtime Service. Oculus jak i firma matka Facebook dopiero po kilku godzinach od rozpoznania problemu opublikowały oficjalny komunikat w tej sprawie.

Znamy problem i aktualnie badamy możliwość uzyskania dostępu do oprogramowania Rift. Nasze zespoły przepraszają za wszelkie niedogodności z tym związane i prosimy o cierpliwość. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Będziemy udostępniać więcej aktualizacji.

Również współzałożyciel Oculusa Nate Mitchell skomentował sytuację:

Jeżeli przyczyną błędów jest certyfikat, który wygasł, Oculus najprawdopodobniej będzie musiał wydać aktualizację, żeby rozwiązać problem. Oznacza to, że właściciela Oculusa prawdopodobnie będą musieli czekać co najmniej kilka godzin dłużej, a może nawet dzień lub dwa, zanim ich zestawy VR znowu zaczną działać.

Ten mały incydent z pewnością nie spowoduje długofalowych problemów dla Oculusa ale z pewnością nie jest on powodem do dumy. Takie potknięcie może jednak okazać się bardzo na rękę dla HTC Vive.

Tymczasem czekamy na naprawienie błędu.

UPDATE

Problem można było rozwiązać przez zmianę daty. Natomiast w chwili obecnej jest już dostępna łatka, która rozwiązuje problem.

Dodatkowo każdy użytkownik, który miał problem z działaniem urządzenia otrzyma 15$ rekompensaty do wykorzystania w sklepie Oculusa.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię