Strona głównaEsportEsport pojawi się jako medalowa rywalizacja na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Esport pojawi się jako medalowa rywalizacja na Igrzyskach Wspólnoty Narodów

Tegorocznym Igrzyskom Wspólnoty Narodów będzie towarzyszyło wydarzenie, w którym esport będzie traktowany jak dyscypliny medalowe.

Tegoroczne Igrzyska Wspólnoty Narodów (tworu złożonego z krajów, które były niegdyś częścią Imperium Brytyjskiego) odbędą się w Birmingham na przełomie lipca i sierpnia. Towarzyszyć im będą mistrzostwa esportowe, które powstały jako efekt współpracy pomiędzy Federacją Igrzysk Wspólnoty Narodów oraz Światową Federacją Esportu.

esport wspólnota narodów

Igrzyska esportowe będą miały własny branding, projekt medali oraz będą organizowane przez odrębny zespół, ale również odbędą się w Birmingham – a dokładniej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w tym mieście.

Jednak nie znaczy to, że już zawsze wydarzenie esportowe będzie traktowane jak coś całkowicie odrębnego. Federacja Igrzysk Wspólnoty Narodów twierdzi, że esport może stać się elementem pełnego programu Igrzysk już w 2026 roku. Inne źródła podają, że esport stanie się integralną częścią Igrzysk zaplanowanych na 2030 rok, które odbędą się w Kanadzie.

Zobacz: Kamil „reiko” Cegiełko: Potrzebna jest determinacja, ciężka praca i przede wszystkim cierpliwość.

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku dyskusji o pojawieniu się esportu na Igrzyskach Olimpijskich, tak i tutaj zainteresowanie wyszło ze strony organizatorów tradycyjnej części igrzysk, a ma na celu rozwój wydarzenia i przyciągnięcie do niego młodszych widzów.

Przy okazji warto wspomnieć, że esport ma również zadebiutować jako medalowa konkurencja na Igrzyskach Azjatyckich, które jeszcze w tym roku odbędą się w Hangzhou, w Chinach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię