Strona głównaEsportEsport na Igrzyskach Olimpijskich: Katowice areną eliminacji turnieju przedolimpijskiego

Esport na Igrzyskach Olimpijskich: Katowice areną eliminacji turnieju przedolimpijskiego

Życie pisze kolejny rozdział obecności esportu na Igrzyskach Olimpijskich. O esporcie jako integralnej części IO możemy wciąż jedynie pomarzyć, co nie przeszkadza MKOL po raz kolejny współorganizować esportowego turnieju przed tym ważnym wydarzeniem.

Poprzednie takie wydarzenie miało miejsce w 2018 roku w koreańskim Pjong-Czang. Zorganizowano wtedy turniej w StarCrafta 2, któremu oficjalnie patronował MKOL. Główne trofeum wywalczyła wtedy kanadyjka Sasha „Scarlett” Hostyn.

Zobacz: MKOL będzie dyskutował o esporcie na Igrzyskach Olimpijskich

Tym razem esport na Igrzyskach Olimpijskich pojawi się w Tokio. Próżno jednak będzie na nich szukać najpopularniejszych (przynajmniej w Europie) tytułów esportowych. Zamiast CS-a, DOTY czy LoL-a zobaczymy… Rocket League oraz Street Fightera V. Gry te wybrano zapewne z racji pewnych podobieństw do prawdziwych dyscyplin olimpijskich jakie pojawią się w Tokio – piłki nożnej oraz sztuk walki (turniej boksu, judo czy zapasów). Pula nagród Intel World Open wyniesie 500 tysięcy dolarów i będzie go można śledzić na żywo, na specjalnie przygotowanej arenie.

Zobacz: Japonia dostosowuje prawo do wymagań esportu. Kolejny krok ku elektronicznej rywalizacji na Igrzyskach Olimpijskich?

Ważnym przystankiem na drodze do tego wydarzenia będą Katowice, które już chyba na zawsze zyskały miano jednej z najważniejszych aren esportowych zmagań. W czerwcu przyszłego roku w stolicy Górnego Śląska odbędą się bowiem eliminacje offline do Intel World Open.

Zobacz: UEFA chce zorganizować esportowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Co ciekawe, jeszcze niedawno MKOL bardzo negatywnie wypowiadał się o obecności esportu na Igrzyskach Olimpijskich, uzasadniając swój brak poparcia dla tej inicjatywy naruszeniem tradycyjnych wartości olimpijskich. Przedstawiciele MKOL stoją chyba w sporym rozkroku, nie potrafiąc się zdecydować czy esport pasuje do Igrzysk czy nie. A może po prostu boją się odpływu młodych widzów?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię