Strona głównaEsportEsport pojawi się na Asian Games 2018 w Jakarcie

Esport pojawi się na Asian Games 2018 w Jakarcie

Esport wielkimi krokami wkracza do tzw. mainstreamu. Rozgrywki profesjonalnych graczy pod względem popularności mogą konkurować już z niejednym sportem tradycyjnym. Pojawiły się nawet plany, aby esport pojawił się na Olimpiadzie. Ale zanim to nastąpi elektroniczny sport zagości na Asian Games 2018 w Jakarcie w Indonezji.

Asian Games to wielka impreza sportowa, która jest organizowana co 4 lata. Biorą w niej udział sportowcy z całej Azji. Można powiedzieć, że to taka azjatycka olimpiada. Na pewno jest to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie. Kolejna impreza tego typu odbędzie się w 2018 roku w Jakarcie w Indonezji. Po raz pierwszy pojawią się na niej także dyscypliny esportowe, na razie w formie pokazu. Udało się to dzięki współpracy z azjatyckim gigantem rynku e-commerce, czyli Alibababą. Na mocy umowy esport zagości na Asian Games w 2018 (pokazowo) i 2022 roku (już jako dyscyplina nagradzana medalami).

Nie jest to pierwsza inwestycja Alibaby w esport. Firma utworzyła nawet specjalną markę – Alisports, która zajmuje się wszystkim, co związane z elektronicznym i tradycyjnym sportem. Firma powołała do życia między innymi turniej WESG między innymi w takie gry jak Counter-Strike: Global Offensive, Dota2 oraz Heartstone. W pierwszej z tych gier świetnie zaprezentowali się Polacy, którzy zajęli w tym roku 2. i 3. miejsce (Kinguin oraz Virtus.pro). Zbliżenie esportu to tradycyjnego sportu jest kolejnym krokiem azjatyckiego giganta.

Należałoby jednak zadać sobie pytanie – kto bardziej tego potrzebuje. Zainteresowanie esportem rośnie w zastraszającym tempie. Z drugiej strony tradycyjny sport, poza kilkom wyjątkami, cieszy się coraz mniejszą popularnością. Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to Olimpiada bardziej potrzebuje profesjonalnych graczy niż gracze potrzebują Olimpiady.

Źródło: The Esports Observer

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię